Véletlenül kinyírtam az Ibanez gitár effektpedálomat, mert a tápegységen fel voltak cserélve a pólusok. Kikapcsolva átmegy a jel rajta, bekapcsolva süket. Van rá esély, hogy megjavítsam? Alapvető elektronikai ismerekeim vannak. Hol kezdjek neki?

Figyelt kérdés
2021. febr. 15. 18:16
 1/3 lali24 ***** válasza:

jó lenne egy pontos típus, mert akármi is lehet benne az elektronika.

esetleg, ha tennél fel a belsejéről egy képet, lehet, hogy már az is segítene a segítséghez.

2021. febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Elég macera szerintem, bár ha csak a tranyó sínylette meg a bemeneten, akkor azt ki lehet cserélni esetleg, de kellene egy rajz hozzá, így elég nehéz megmondani, de valójában ezekben védelem nem nagyon szokott lenni erre.
2021. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút javítható. Lehetőségek a védődióda, vagy tanzisztor.

Jó lenne a pedál schematic pdf. letöltenéd és megnéznéd milyen alkatrészek vannak a táp bemeneten mert ott van a hiba amit egy multiméterrel meg tudsz nézni dióda állásban.

2021. febr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!