Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vettem egy hifi hangfalat, és...

Vettem egy hifi hangfalat, és jacket szeretnék rátenni, valaki felvilágosítana?

Figyelt kérdés

Tehát van a fekete és a piros kábel ugye, és arra kéne rátennem egy jacket, hogy kezdjek bele?

Youtube linket is megköszönöm.

Plusz van itthon egy kisebb mélynyomóm is, azt hozzá tudnám konfigurálni a 2 hifi hangfalhoz?

!!! Hifi lejátszó nélkül vettem !!! És számítógéppel használnám.

Képek:

[link]


[link]



2021. márc. 18. 13:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. márc. 18. 14:49
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt megvenni. Persze ehhez a hifinek semmi köze. Valakinek tönkrement a "mini hifi" rendszere, és csak a berendezést dobta ki, a hangfalait eladta neked...

[link]

A "számítógépes" aktív hangfalakban van egy kis beépített erősítő, ezért szólnak.

2021. márc. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 KmsRys ***** válasza:

Sajnos nem találtam pont 3 ohmos hangfalhoz való erősítőt, de ha nem akarod maximum hangerőn hallgatni gyakran és folyamatosan, ez simán megteszi: [link] Ezt meg tudod rendelni, azaz kiszállítják. Egyszer már rendeltem én is erről az oldalról, és ismerek olyat, aki szintén, szóval megbízható oldal.


Ezek mellett szükséged lesz egy ilyen kábelre is: [link] Ennek a jack-es végét bedugod a számítógépbe, a fekete és a piros végét pedig az erősítőbe, a PC feliratú csatlakozóba.


A hangfalakat pedig úgy kötöd rá az erősítőre, hogy a SPEAKER csatlakozóba becsípteted, a pirosat a pirosba, a feketét a feketébe.

A LEFT a baloldali, a RIGHT pedig a jobboldali hangfal. Mélynyomót sajnos nem tudsz rátenni.


Ezután már csak annyi a dolgod (ha mindent csatlakoztattál), hogy az erősítőn a SOURCE feliratú gombot PC-re állítod, és elvileg már szólnia is kéne.


Sajnos a hangfalak wattját nem lehet tudni, de ez egy csatornánként 20-25 wattod adó erősítő, egy hifi hangfal ennek legalább a duplája, szóval elvileg nem kéne, hogy baja legyen. Az az 1 ohm eltérés pedig talán nem okoz akkora gondot, főleg, ha nem akarod hosszabb ideig max hangerőn járatni, én is tettem már 3 ohmos hangfalat 4 ohmos erősítőre, de nem lett semmi baja.

2021. márc. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ment a zöld.

Még azért alszok erre egyet, hogy megéri-e.

Ha mástnem, akkor ha szerzek mellé egy hifit, akkor az működne csak úgy magában?

Gondolom az sem mindegy, hogy milyen a hifi.

2021. márc. 18. 15:19
 15/17 KmsRys ***** válasza:
100%
Ha egy mini hifit veszel, sajnos annál se mindegy, hogy milyet, mert ha minimum 8 ohmos hangszóró kell, akkor az nem jó, mert leéghet a hifi erősítője. Ha pedig több wattot ad le az adott hifi, mint amit a hangfalak bírnak, akkor pedig a hangfalak éghetnek le. Szóval ésszel kell választani hozzá megfelelő készüléket.
2021. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Értem, lehet reménytelennek tűnök.. :D

Ha ezesetben hifit nézek ehhez a hangfalpárhoz, akkor pontosan mire is figyeljek oda? Ha a kettő hangszóró összesen kb. 50watt, akkor 50 vagy 25 wattosat kellene vennem? És akkor a minimum Ohm az legyen 4-6 körül?

Bocsánat tényleg, most kezdem ezt a hangfal témát, előtte csak "b.zis" bluetoothosaim voltak... látszik is az első vásárláson, habár csak 1000 ft volt. :)

2021. márc. 18. 23:20
 17/17 anonim ***** válasza:

[link]


Hasonlókat nézegess szerintem! Tápot is kell szerezni hozzá majd.

2021. márc. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!