Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Onkyo TX-8020 receiverre rá...

Onkyo TX-8020 receiverre rá tudok csatlakoztatni egy Onkyo EQ-240 equalizert?

Figyelt kérdés

Nem érdekel, ha nem tudom az equalizált jelet rögzíteni, csak a hangfalak felé tudjam kitenni és ki/be kapcsolni.

Hogy kéne bekötni, hogy bármelyik jelforrás jelét tudjam szabályozni vele és az el is jusson a hangfalakra?


[link]

[link]



2021. márc. 21. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2021. márc. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyilván én vagyok hülye (ezért is tettem fel a kérdést), de ezzel a linkkel nem vagyok előrébb.
2021. márc. 21. 14:38
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Idáig így nézett ki a felállás:

egy darab jelforrás --(egy darab kábel)--> EQ-240 vonalbemenet --> EQ-240 vonalkimenet --> TX-8020 egyik vonalbemenet --> TX-8020 hangfalkimenetek ==> hangfalak


viszont mivel több forrást akarsz csatlakoztatni, ez így fog kinézni:

több jelforrás ==(több darab kábel)==> audio átkapcsoló bemenetei --> audio átkapcsoló kimenete --> EQ-240 vonalbemenet --> EQ-240 vonalkimenet --> TX-8020 egyik vonalbemenet --> TX-8020 hangfalkimenetek ==> hangfalak

az audio átkapcsolóval tudsz váltani a jelforrások között.

2021. márc. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok.

Eddig így nézett ki:


több jelforrás (TX-8020 több vonalbemenetén) --> TX-8020 hangfalkimenet --> hangfalak


Emlékeim szerint régen, az őskorban volt lehetőség arra, hogy a több vonalbemenet bármelyike átszaladjon az equalizeren (adott esetben az arra csatlakozó tapedeck rögzíteni is tudta ezt a jelet), majd vissza az erősítőbe és onnan tovább a hangfalakra. Nem emlékszem már, pontosan hogyan kellett bekötni.


Kérdés, hogy ez a rendszer működne-e a jelenlegi erősítőmmel (TX-8020), alkalmas-e erre a fajta hurokra / visszacsatolásra / akármire.


Pont azt akarom elkerülni, hogy egy külső eszközzel kelljen bemeneti jelforrást választanom, ha már egyszer van öt bemenetem az erősítőn.

2021. márc. 21. 15:06
 5/13 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy az erősítőn bár van TAPE OUT, amit elvileg ráköthetsz a hangszínszabályzó bemenetére, viszont az onnan visszajövő jellel nem tudsz mit kezdeni, ugyanis ha teszem azt a CD-lejátszódról jön a jel (tegyük fel a CD IN bemenetre), de az erősítőn bemenetként nem a CD IN-t választod ki (hanem például a TAPE IN-re kötött hangszínszabályzó kimenetet), nem fogsz hangot hallani az erősítő kimenetén.
2021. márc. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor jól sejtem, hogy ez így nem fog működni, kell szereznem egy korban hozzá illő erősítőt?

Miről ismerem meg? Tape Monitor kapcsoló?

2021. márc. 21. 15:28
 7/13 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor jól sejtem, hogy ez így nem fog működni"

Ott van a linken ami kell hozzá.

2021. márc. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor megismétlem, lassabban, hátha nem volt elsőre egyértelmű:

- Pont azt akarom elkerülni, hogy egy külső eszközzel kelljen bemeneti jelforrást választanom, ha már egyszer van öt bemenetem az erősítőn.

- kell szereznem egy korban hozzá illő erősítőt? Miről ismerem meg? Tape Monitor kapcsoló?

2021. márc. 21. 16:48
 9/13 anonim ***** válasza:

"Akkor megismétlem, lassabban, hátha nem volt elsőre egyértelmű:"

Akkor megismétlem, lassabban, hátha nem volt elsőre egyértelmű:

A kérdésben szereplő feltételek mellett nem jön össze.

2021. márc. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm.

Esetleg valaki tudna segíteni, milyen erősítővel oldható ez meg, miről ismerszik meg, mi kell hozzá?

2021. márc. 21. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!