Mitől zúg az erősítő?

Figyelt kérdés

Bármilyen hangfalat is kötök rá vagy bármilyen eszközt pl telefon vagy számítógép. Nagyon kicsi hangerőn is elnyomja a zenét ha 1 mm nagyobbra tekerem a hangerőt a minimumtól akkor már iszonyatos fehér zaj van. Mi lehet a baj?

RFT Proxima 408 régi rádiós erősítő. Kaptam, aztmondták kontaktos de ők se tudnak többet. Elsőnek megcsináltam az egyik magnó bemenetjét rca aux csatlakozóra. Nemtdom hol lehet a hiba.



2021. márc. 21. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Igen, kontaktos.


Megoldás:

Szétszeded az utolsó darabig, és talán látod, hogy hol ér össze. Kivéve ha nem látod, mert pl. a csatlakozóban van a hiba.


Lehet hogy 10perc, lehet, hogy egy egész nap.


De mindezt tapasztalat nélkül írtam, megalapozottsága kérdőjeles

2021. márc. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Találtam egy megoldást ami elég fura, nagyon fura. Ha az rca csatlakozó(csak úgy ráforrasztottam a vezetékeket de nem tettem sehova csak a levegőben volt)

Fém részét vagyis a föld részét hozzáérintem a tápegység lapján lévő egyik forrasztásra (a hátulja ahol forrasztva van az alkatrész) akkor megszűnik a zaj. Viszon a balance amivel a 2 hangfal között lehet finomítani az egyikirányba tekerve halkítja mind a kettő hangfalat ellenkezőbe pedig erősíti. Szerintem most mono a hang mivel egyik pillanatról a másikra az egyik hangfal kimemet nem működött. Megoldottam azzal hogy egyik vezeték maradt amelyik jó volt de a másik helyett rákötöttem azt is az első hangfal vezetékére vagyis most az egyik vezetéken osztoznak

2021. márc. 21. 23:05
 3/4 A kérdező kommentje:
De mindha gyenge is lenne. 2 50w os hangfal van rákötve 4ohm. az erősítő is 4 ohm és 45w. Viszont 20w os kis hifivel elértem ugyanezt a hangerőt, sőtt még hangosabb volt de akkor csak recsegés volt
2021. márc. 21. 23:11
 4/4 anonim ***** válasza:
2021. márc. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!