Mit vegyek? Pc vagy laptop?

Figyelt kérdés

PC:

i3-10100f

8gb ram

1050ti


60hz monitorral


LAPTOP:

i5-9300h

16gb ram

1660 ti


144hz monitor



2021. márc. 22. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem éppen van egy súlycsoportban a kettő...


Ezek alapján azt tudom javasolni, hogy rakj össze egy olyan asztali számítógépet, ami a kiszemelt laptop képességeivel vetekszik.

2021. márc. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Laptop, de neked kell tudni, mit akarsz vele...

nekem i7u 8 Gbyte ram van, ram lehetne több, de ez van... neked kell tudni, mire akarod használni.

2021. márc. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
1-es az drágább lenne sokkal mint a laptop
2021. márc. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég láttam a pcx-en a 1660S-t 227k ért XDDDDD
2021. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
79%
Szerintem pc-t jobban megéri
2021. márc. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 <- Pont, hogy nem :) . Egy időben rengeteget foglalkoztam aktívan hardverekkel, meg úgy általában a számítógépekkel minden téren (kivéve a programozást), mert érdekelt a téma és szerettem benne tevékenykedni és tanulni. Mindenféle nagyképűséget félretéve azért egy minimális rálátásom azért akad a hardveres témára. Tudom biztosan állítani, hogy akkor éri meg a legjobban a számítógép vásárlás, ha te magad veszed meg külön-külön a komponenseket. Ne adj Isten akár használtan szerzed be őket (kivéve a háttértárakat, azokat tapasztalataim szerint nem célszerű beszerezni használtan, mert hamar beadják a kulcsot általában). Főleg a mostani helyzetben, amikor rohadt drágák a vadiúj hardverek, én tényleg bátran tudom ajánlani a kérdezőnek a "custom PC-ket", mert nagyon jó áron lehet beszerezni combos képességű cuccokat használtan. Igaz, rá is kell erre szánni az időt a keresgélésre, érdemes tájékozódni előtte és nem árt résen lenni az üzletkötés közepette. Laptopból is volt nekem 4 darab eddigi életem során (az egyik igazából notebook volt...), de a mobilitáson és az aksin kívül semmi pozitívumuk nincs szerintem. Sokkal drágábban jönnek ki, mint egy egyénileg összerakott számítógép, a teljesítményük és a hűtésük is hagy némi kívánnivalót maga után. Én akárhányszor összeraktam egy számítógépet, mindig hetekig bújtam a témát és sose nyúltam mellé végül. A mostani számítógépem is ilyen, amit már több, mint 3 éve használok, mert elégséges az általa nyújtott teljesítmény. Nem célom megváltoztatni a véleményed, nem is tudnám, de ahogy te is valószínűleg, úgy én is meg vagyok győződve az álláspontomról, ezt igyekeztem elmondani. A kérdező helyében én inkább a perifériákra feküdnék rá pénzügyileg. Azt tudom neki javasolni, hogy a lehető legerősebb hardvereket szerezze be a lehető legolcsóbban (lehetőleg használtan, megbízható forrásokból), és a megmaradt pénzből vegyen inkább egy jó 2.1-es hangfalszettet, meg egy 144hz-es monitort. Sokat számítanak azok is, és azokat csak egyszer kell megvenni, hiszen valószínűleg sose lesznek lecserélve (legfeljebb, ha tönkre mennek 10-15 év múlva mondjuk). A perifériákat én is újonnan venném meg.
2021. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy custom pc is ilyen vgával drágább mint ez a laptop... Ez a laptop kb 300k
2021. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 Alapesetben valóban mindig a saját magunk által összeállított gép a legjobb megoldás ár/érték arányban (Hacsak az illető nem szeretné hordozni). De ez a jelenlegi helyzetben már közel sem annyira egyértelmű és sokkal kisebb a különbség árban is. Például jelenleg használtan jó ha találsz 140-150.000 Ft-ért GTX 1660 Ti videókártyát, ami pár hónappal ezelőtt még újonnan sem került 100.000 Ft-nál többe.


A videókártyák elszállt árai miatt én inkább azt mondanám, hogy ha nem létszükséglet a vásárlás én inkább várnék vele. Vagy esetleg videókártya nélkül összerakni egy gépet (feltéve ha átmenetileg egy integrált videókártya is kiszolgálja az igényeket) és rendszeresen lesni a használt piacot a jobb ajánlatokért. Mert jelenleg ami folyik videókártyák terén az botrányos.

2021. márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!