Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit vegyek inkább: asztali...

Mit vegyek inkább: asztali gépet vagy laptopot?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg 2 laptopom van és azok is tönkrementek. Egyik végkép feladta a harcot, a másikon nincsen hang és minden más. Laptopokkal egy ideje megjárom, pár évet bírnak ki míg vagy nem érzékeli az egeret, az akksitöltőt stb. Épp gyűjtögetek, hogy végre tudjak venni normális gépet magamnak. Főként videó nézegetésre, böngészésre és néha flash játékokra használnám. Nem fogom hordozni, így mindig otthon lenne. Olyat szeretnék ami viszonylag nem hangos, nem melegszik fel forróra, éles és szép a képe, és egyszerű a használata. Mit ajánlotok nekem? Régebben a 2000-es években volt talán utoljára asztali pc gépem. Laptopból is sok féle van de nem akarok 2 vagy 3 évente újra venni egyet. Meg a fejhallgató régebben zavar, hogy elég hátul volt a pcnél a lyuk és így alig ért fel a fejemhez a fejhallgató. Ezt ha pc-re kerül a választás, hogy tudom orvosolni? Nos kb. ennyi lenne.



2020. júl. 29. 03:31
1 2
 1/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
96%
Otthonra ha a hely megvan rá, akkor biztosan asztalit vennék. Nekem az asztali gép már legalább 6 éves, semmi baja, nem lassú a mai viszonyokhoz képest sem és mindent tudok rajta csinálni. Vannak olyan PC-k, illetve pc házak, ahol a füles kimenet elöl van és akkor nem kell hátra nyulkálni.
2020. júl. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
asztali
2020. júl. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Koszii es azt is aruljatok el hogy milyen fajta a legjobb? :)
2020. júl. 29. 07:55
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
"Olyat szeretnék ami viszonylag nem hangos, nem melegszik fel forróra" - Ha asztali gépet veszel, teljesen mindegy, hogy milyen meleg, amíg nincs ebből probléma. Vannak gépek passzív hűtéssel, vannak jobb minőségű ventilátorok, amik halkan működnek, vagy akár teljesen le is állnak, ha nincs rájuk szükség. A szép és éles kép csak a monitortól függ. Ma már az olcsó monitorok képe sokkal szebb, mint a régi olcsó monitoroké. Egyszerű a használata - esetleg vegyél egy egybeépített (AIO - All In One) gépet, ami úgy néz ki, mint egy kissé vastagabb monitor. A PC-házak 99%-nál van elöl fejhallgató/mikrofon kivezetés. Ha nincs, az csak a teljesen sík dizájn miatt lehet, de olyannal nem fogsz találkozni, amúgy is ritka.
2020. júl. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

3


Asztaliból a legjobb, a legdrágább akár;)


Neked, mi a legjobb talán?

Amiket írtál, arra bármelyik olcsó asztali megteszi.

Mondjuk kezd ott, hogy milyen rendszerrel akarod használni, mint xp, windows7, w8, w10?

Részemről win7 alá-fölé nem mennék, ha stabil s használható gépet akarsz.

Tehát az alaplap win7 kompatibilis legyen, én asus párti vagyok.Lehet ebből csak használtan kapni.

Proci intel i3 vagy i5.

proci hűtő Hyper TX3, nagyon csendeske

ssd....egy kutya mind.

vga...egy kutya mind, ilyen célokra 20-30e ft-os megteszi, de asus gtx inkább-bevált.

táp, részemről chieftec, mert 11 éve tutin megy.

ház, amilyet választasz-akarsz.

memória...egy kutya az is.

bill-monitor, te ízlésed, de én a matt kijelzőst választom mindig.


Egy asztaliban bármi hibás lesz vagy fejlesztenéd, jelképesen-egyszerűen kicseréled.

2020. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, neked melyik a praktikusabb. Akarod hordozni, esetleg nem csak asztalnál ülve használni? Igen = laptop, nem = asztali. Ha valóban éles és szép képet akarsz, minimum 250-300k-t ki kell pengetni az én véleményem szerint, ám igazán színhelyes képe csak az almáknak, illetve pár, azokkal egy árban lévő egyéb gépnek van (300-400k-tól), asztali géphez szép képernyő meg mondjuk közel 50 ezer. De legegyszerűbb, ha elmész egy media marktba, és megnézed, neked mi az, ami elegendő, és tetszik.

Az illető, aki win7-et ajánlgatta, mégis hogy képzelte el, mi lesz a nemlétező támogatás helyett? Minél régebbi egy rendszer, annál kevesebb dolog kompatibilis vele. A win7 meg már egy fosszília. Annál még mindig jobb a win10, akármennyire is retek.

Üdv, egy almás.

2020. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

6


Miről fecsegsz??? Máig megállja helyét s még évekig a win7 minden felhasználásra;)

Mit kell támogatni benne, kedves guru??? A butusságot + a reklámok megjelenését a nagy élményért vajon?


Letölt egy böngészőt + egy két progit s netezik-videózik gond nélkül...bármi buta kütyüt fogad...usb, azt megy minden, nem kell nagy ész megoldani...alaplapi drivereket fel kell tenni s nem hagyni a windows sz@rjait, pláne w10 esetén.


A w10 az erőszakos s mihaszna frissítéseivel-szolgáltatásaival még a legjobb gépet is ócskává-használhatatlanná teszi...nem is beszélve a felhasználóellenes kialakításáról, egy tragédia az egész, de legyen, mert pofázni tud a hűtőszekrénnyel akár..."de jó".

Erőltetik mindenkire a hulladékot s mindig csodálkozik mindenki, hogy a c64-es gép is gyorsabb a csúcsgépénél...

2020. júl. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Hu, ember, normális hangnemet nem ismered? :)

Ja bocs, lemaradt: ???????????¿¿¿¿¿¿¿¿

2020. júl. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

8


Ha te a sorokban ésszerű magyarázat helyett nem normálisságot látsz, az a te személyes hibád;)

2020. júl. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha az általad leírt egyebként valóban ésszerű magyarázatban (amit nem is kifogásoltam) nem látod az arrogáns, támadó stílust, az a te hibád. Csak személyesnek nem személyes, mert a másik fél felé irányul.
2020. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!