Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Üdv, kaptam egy Samsung Smart...

Csedeg kérdése:

Üdv, kaptam egy Samsung Smart tv-t, és iptv telekomos előfizetésem van. Hiába kotorászok a neten, nem tudom összehozni az internettel. lan kábel a boxba, hdmi kábel a tv-be,tv adás működik, ha mást szeretnék, kiírja, hogy kapcsolódjak a netre.( ???

Figyelt kérdés
Kapcsolódok, o.k. majd azt írja, nincs kapcsolat. A wi-fi lehetőség pedig nem aktív. Mit bénázok el?

#Iptv és Smart tv
2021. márc. 23. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Lan kábel a boxba? Mit értesz lan kabelen? Mert ha nem dugsz netet a tv-be akkor nem is lesz net rajta... a hdmi-re válts a tv-n, mennie kell, nem úgy hagyta ott a szerelő?
2021. márc. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A set-top-box nem ad internetet a hdmi-n rákötött tv-nek. Ha a tv okos funkcióit szeretnéd használni interneten, akkor külön lan kábel kell a tv-be is. A wi-fi meg gondolom azért inaktív, mert az adott modellben nincs beépített adapter, külön lehet hozzá kapni.
2021. márc. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A routertől lan kábelen a set top boxba, ahonnét hdmi kábellel megy a tv-be. A pc-be is ugyanilyen kábel megy, ezért gondoltam, hogy ez így o.k. a smart tv-hez is. De ezek szerint valamit benéztem :(
2021. márc. 23. 15:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha meg kihagyom a set boxot, és direkt dugom a lant a tv-be, akkor sem tv, sem más nincs.
2021. márc. 23. 15:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Legyőzött a technika akkor. Van ilyen.
2021. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De válaszolok rendesen is: az okos tv-k, különösen a Samsung és LG márkák, a beüzemeléskor szó szerint kiírják, mit csinálj. Minimális technikai hozzáértéssel megoldható. Nyisd meg a menüt a tv-n.


Beállítások, általános, hálózat, hálózati beállítások megnyitása.


Itt ha tud wifit a tv, akkor a vezeték nélküli részre menj, tv keresni kezd, kiválasztod a saját wifidet, jelszót beírod, csatlakozás, kész.


Ha nem tud wifit (kétlem, de nem elképzelhetetlen) válaszd a vezetékes kapcsolatot. Tv-t ilyen közvetlenül kösd össze a HGW-vel (neked router) egy ethernet kábellel.


Mindkét esetben kiírja a TV, hogy csatlakozott-e. A HDMI kábel nem arra van, amire gondolod, az csak az STB-től adja le a jelet a TV-nek, ennyi. A menü modelltől függően változhat, nem szentírás, fejből írtam, valami hasonló útvonalon tudod csatlakoztatni a netre.


Nem agysebészet.

2021. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A pc-nél a tv csak monitorként funkcionált, akkor csak egy hdmi kábel kell bele a számítógépből. Ha itt is csak kijelzőnek szeretnéd használni, akkor utp a set-top-boxba, onnan hdmi a tv-be. Ha szeretnéd a tv okos dolgait is használni, akkor ezen felül még pluszban egy utp a routerből a tv-be.
2021. márc. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, akkor babrálok tovább :)
2021. márc. 25. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!