Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Internetes rádiót szoktam...

Internetes rádiót szoktam hallgatni erõsítõ AUX bemenetén keresztül. Miért van az, hogy a zene sokkal kevésbé dinamikus, színtelen, vacak pl. a normál rádióadókhoz viszonyítva? Hogy tudok jó minõségben internetes rádiókat hallgatni?

Figyelt kérdés
A hangerõ is töredéke a más forrású zenékhez képest.

2021. ápr. 8. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Milyen erősítő?
2021. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
és miről küldöd a jelet az erősítőbe?
2021. ápr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Vannak jó minőségű adások és vannak túlságosan tömörítettek is, a kisebb adatforgalom érdekében. Keress olyanokat, amik nagyobb sávszélességgel adnak, legalább 128kbps, de inkább nagyobb, ha mp3 tömörítést használ.

Ha ezek is rossz minőségben szólnak, akkor nincs mit tenni, ennyit tud a rádió.

2021. ápr. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mobilról, vagy laptopról. Nagy sztereo Denon erősítőről is nagy a különbség és ha a más bemeneteknél megszokott hangerőn az AUX-ról a netes rádió még nem is hallható. Kis mini hifin is szoktam hallgatni, ott még szembetúnőbb a minőségromlás. A rádiók oldalán nem is látok a tömörítés mértékére utaló adatot. Azt hogy ellenőrizhetem?
2021. ápr. 9. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan rádió alkalmazások, amikben választható a stream, ha több is van ugyanahhoz az adáshoz és persze kiírja a bitsebességet.Én az Audials Play nevűt használom erre, de bizonyára sok más is van. [link]
2021. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!