Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Villanyszerelők, műszerészek,...

Villanyszerelők, műszerészek, ilyen parajelenség, hogy fordulhat elő?

Figyelt kérdés

A laptop töltőnél a trafó csatlakozásnál el volt törve a kábel és nem kapcsolt be a gép. Multiméterrel mérve, viszont megjelent a 19V volt a kábel másik végén. Napokig kerestem a hibát.

Ilyen, hogy történhet?


2021. ápr. 9. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha valoban parajelenségre gondolsz miért nem az ezotéria kategoriába tetted?:-)
2021. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lali24 ***** válasza:

nem parajelenség, hanem egyszerű fizika. két oka is lehet a jelenségnek:

- mérés közben véletlenül éppen érintkezett az eltört szál, de aztán, amikor a géphez csatlakoztattad, már nem érintkeztek

- nem élrintkezett, de a multiméternek annyira nagy az ellenállása, hogy gyakorlatilag nem terhelte a tápot, így a kapacitív feszültséget mérted, ami viszont a legkisebb terhelés hatására már el is tűnik

2021. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem a 2. eset lehetett, de mi az a kapacitív feszültség pontosan?
2021. ápr. 9. 15:27
 4/5 lali24 ***** válasza:
100%
a vezeték kondenzátorként viselkedik, feltöltődik a tápfeszre, de nem terhelhető
2021. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ilyen lehet. Köszönöm szépen, magamtól nem jöttem volna rá!
2021. ápr. 9. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!