Milyen hangfalat érdemes venni tv-re való csatlakoztatáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg egy logitech z906-os hangfalam van rákötve a tvre. 5.1ként funkcionált korábban de albi óta már csak 3.1ben megy. Gondoltam, hogy lecserélem valamire.


Néztem több féle hangfalat. A Wavemaster TWO NEO tetszett meg. 2.0 kevlár membrán meg ilyenek..de megmondom öszintén rohadtul nem értek hozzá. és nem is értek hozzá. Amit én szoktam az leginkább tvzés, filmnézés, sorozatnézés úgy, hogy a tv rá van kötve a gépre.


5.1-re nincs lehetőség..Innentől hasonló célra ha jó és tiszta hangzás kell akkor érdemes egyáltalán pc-s 2.1, 2.0-ra gondolni vagy inkább erősitő meg valami sztereó pár + mélynyomó?


Ez a wavemaster is 150..de nem értem, hogy hogy szólhat tényleg kristály tisztán ha adja a basszust, a mélyet, magasat meg isten tudja mit..:D


Aki ért hozzá az útba igazitana?

köszönöm szépen.


2021. ápr. 9. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Soundbart érdemes nézni ilyen célra, azok jobbak mint egy PC hangszóró, de nem olyan drágák mint egy erősítő + hangfal pár. Persze ha nem akarsz zenét hallgatni vele. Akkor inkább az erősítő + hangfal pár, azon szól igazán jól a zene és a tévé hangja is ezen a legjobb.
2021. ápr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Soundbarom már volt. egy 90e ftos samsung. a 20e ftos logi pc hangfalam sokkal tisztábban szólt. Szóval azokban én már nem bizom.


Erősitőket néztem viszont ahogy láttam csak sztereó erősitők vannak. Mélynyomót nem tudok rájuk csatlakoztatni csak ha 5.1eset vennék.

2021. ápr. 9. 18:59
 3/7 anonim ***** válasza:
De nem is kell mélynyomó, egy valamire való hangfal leadja a mélyeket is rendesen. Persze nem a 10000 Ft-os.
2021. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de ha ez így van akkor a házimozi rendszerek miért nem 5.0 meg 4.0? Nem kötekedésből kérdezem csak kiváncsiság
2021. ápr. 9. 19:07
 5/7 anonim ***** válasza:

"de ha ez így van akkor a házimozi rendszerek miért nem 5.0 meg 4.0?"


Attól, hogy nem láttál ilyet, még létezik. Pláne ha valaki magának épít értelmes eszközökkel.

2021. ápr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én nem vonom kétsébe a létezésűket csak nem igazán gyakori még felsőbb kategóriában sem.


Illetve a szobám kb 17-20nm. Mennyiért lenne érdemes venni erősitőt és hozzá hangfalat? ill a hangfal hány wattos legyen?

2021. ápr. 9. 19:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 5.1 rendszerhez azért kell külön mélyláda, mert olyan nagy áram kellene 5 hangszórón a basszus leadására, hogy megsülne az erősítő. Ezért ott külön vették egy külön erősítőre a mélynyomót, a két erősítő messze egymástól nem sül meg. Sztereónál nincs ilyen probléma.
2021. ápr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!