Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Termék ellenőrzésnél miért...

Termék ellenőrzésnél miért nem szűrik ki a black bleeding-es monitorokat?

Figyelt kérdés

#monitor #hibás #AOC #termék ellenőrzés #black bleeding #27G2U
2021. ápr. 16. 01:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, de állítólag az IPS panelek 90% -a ebben szenved. Nyilván úgy vannak vele, hogy ez ilyen technológiai velejáró dolog, aki akarja, majd visszaküldi ha nagyon vészes, és vagy kicserélik, vagy nem. Az enyém, amit hétvégén vettem, szintén ilyen darab (HP x24ih IPS 144Hz gaming monitor), persze nem zavar, csak sötét képnél érezhető, no meg a teló kamerája ha azon keresztül szemlélem, durván visszaadja ezt a látványt a sarkokban, szerencsére az emberi szem kevésbé érzékeli. Ettől függetlenül sokkal jobb, mint az előző 11 éves VA panelem. Hiába volt sokkal szebb a kontrasztja, meg élénkebb a fekete, ami nem is vérzett oldalról, nem olyan jók rajta a szinek sem a fényerő, játékra meg főleg nem, mert erősen ghostolt. Ez az IPS is ghostol, de nem annyira durván (kb. fele annyira csak, vagy még kevésbé mint a régi), nyilván TN panelek jobbak ilyen tekintetben, de nekem olyan kellett, amit másra is használhatok majd, akár fotószerkesztésre is. Gondolj csak bele, ha veszel egy TN panelt, ott az összes szín mosott, meg olyan, mintha az egész kijelző vérezne a háttérvilágítástól, ehelyett egy IPS panel színei gyönyörűek, éles képet ad, minden szögből nézheted, feltéve, ha nem full sötét képet akarsz nézegetni, mert akkor az észrevehető, de szerencsére ez ritkább, mert nem azért veszel monitort, hogy egy fekete képet bámulj egyfolytában. Ez az én véleményem persze.
2021. ápr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondoltam lövök fotót az enyémről, ha már így szóba került. Szerinted az enyémet vissza kellene küldenem? 2 év garancia van rá, és nem, nem ilyen durva a helyzet, mint a képen, de ha időről-időre rosszabbodna, akkor szerintem zavarna. Ha tudom hogy végig így marad, akkor nem lenne probléma:


[link]


Amúgy az emberi szem is így érzékeli kb. a dolgokat, amint van valami más is a monitoron, egyből matt feketének tűnik a fekete, nem csak a kamera csinálja ezt.

2021. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 Egy hónapja érkezett meg, másnap megírtam az emailt a cseréről (az új még nem jött meg). Nekem nagyon erős volt a black bleeding és még 1 pixelhiba is volt, nem bírtam filmet/sorozatot nézni rajta annyira világosság volt a sarkaiban. [link]

Legtöbbször sötét szobában gépezek, 50% fényerőn, a kép 90%-on készült, de 50%-on se sokkal jobb.

Azt nem tudom, hogy tud-e rosszabodni, de ha a 2 éven belül rosszabodik cseréltesd ki. Olvastam olyat, hogy valaki negyedjére kapott olyat ami alig ilyen, mivel nekem a monitorra álják az elszállítási költségeket/ a boltjuk is elérhető közelségben van, így addig cserétetem ameddig egy elfogadhatót nem kapok.

2021. ápr. 17. 16:46
 4/4 anonim ***** válasza:

"Termék ellenőrzésnél miért nem szűrik ki a black bleeding-es monitorokat?"

Mert nem mienkinek szúrja a szemét.

2021. ápr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!