Bluetooth hangszóróm nem kapcsolódik be, a töltést sem jelzi akkor sem amikor töltőn van. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Blitzwolf BW-AS2 típusúhangszóróm nem működik. Normál esetben töltés közben ledsor jelzi, hogy tölt illetve a töltés állapotát, de most az nem jelenik meg.

Leejtve csak 1 éve volt, de azóta tökéletesen működött, a hiba nem külső sérülés miatt lehet.

Szétszerelés után nem láttam semmi rendelleneset. A csatlakozó sem tűnt sérültnek.

Multiméterrel a 7,4 V névleges feszültségű akkumulátor 7,7 V DC feszültséget mutat. Ez lehet probléma?

A nagyobb elektrolit kondenzátoroknál kisebb korrózió látható, de az alkatrészeket megmérve nem tűntek hibásnak. WD-40-el lefújtam, összeszereltem de még mindig nem jó. Van valami tippetek hogy mit nézzek még meg rajta? Lehet az akksi hibás?



2021. ápr. 25. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meghalt szegény :/

Az akksit meglehet nézni, de szerintem olcsóbban jössz ki ha veszel egy új hangszórót.

Vagy esetleg még a töltővel is lehet probléma. (Ha van másik megpróbálni azzal tölteni)

2021. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Másik töltő, másik konnektor sem oldotta meg a problémát :/

Szakihoz sem érdemes elvinni?

2021. ápr. 25. 12:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is elromlott, vagy az alaplap, vagy a proci, vagy pedig a vezérlő romlott el. Kb 5000-15000ft között javítanák meg, attól függ, mekkora a baj.
2021. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehet annyi neki, újonnan 14.000 volt, mai ára 20.000
2021. ápr. 25. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Esetleg tesztelheted az alaplapot, és a hangszórókat, úgy, hogy a hangszóró + és - jelzésű forrasztásához rákapcsolsz 3V-ot. Ha elkezd zúgni, akkor működik.

Ha az alaplapon van egy led dióda, akkor arra is kapcsolj 3V-ot a + és - forrasztási pontjához. De épp hogycsak érintsd oda, mert hosszútávon tönkreteszi a ledet.

2021. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!