Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Okos TV-ét lehet külső eszközz...

Okos TV-ét lehet külső eszközzel tovább okosítani? Olyan eszközzel amire mindig lehet telepíteni a legújabb böngészőt. A mi tévénk böngészőjét nem lehet frissíteni mivel nincs is rá új .

Figyelt kérdés
Van olyan tv okosító eszköz amire mindíg frissíteni lehet a leg újabb böngészőt, így nem fog lefagyni semmilyen oldal. A jelenlegi LG TV -én egy elavult böngésző van. A szakszerviz azt javasolta, hogy használjuk a TV saját Youtube applikációját, ami működik is. Viszont más, egyéb videós oldalak le fagyogatnak, ill. magát a youtubeot sem lehet használni a tv saját böngészőjével. Ezért gondoltam azt, hogy kikerülöm a tv saját böngészőjét egy külső eszközzel. Létezik ez a megoldás?

2021. máj. 22. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, számítógépnek hívják.

Ha normálisat akarsz, akkor egy barebone PC kell. ITX alaplap, kis fogyasztású proci.

Vannak egyéb, androidos eszközök is.

Legnagyobb hátrányuk, hogy nem frissítik rá megfelelően az androidot. És erősen korlátozott a hardwer is.

Vannak a nagyon pici PC-k N-es processzorokkal.

Lassúak és erősen korlátozott a bővíthetőségük. Meg a képességeik. Talán egy fokkal jobbak, mint az androidosok.

Ha még valami noname rendszer van rajtuk, akkor messziről kerülni kell. Azokat jellemzően egyáltalán nem frissítik.

Alaposan körbejártam a dolgot, ezért raktam össze egy mini-PC-t. (Barebone)

W10 fut rajta, nincs gondja a 4K-val, fogyasztása 25-40W között van.

Pár másodperc alatt használható kikapcsolt állapotból.

2021. máj. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, utána nézek, még nem hallottam ilyen mini PC-ről.
2021. máj. 22. 22:51
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen szempontból egy PS4 is jó lehet.
2021. máj. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akár a PS5 is jó. Lehet hozzá távirányítót is kapni direkt eme célra.

Viszont ingyenes reklámmentesség csak PC-n érhető el.

2021. máj. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Igen, csak az sokkal drágább és nem is tudja beszerezni.
2021. máj. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó megoldás lehet egy konzol is, ahogy írják (PS4/5, vagy egy XBox One/Series).


Én annó szándékosan nem vettem "okostévét", mert nem bízom a gyártói támogatásban (1-2 év, aztán jönnek az új modellek, elfelejtik), így eleve úgy terveztem, hogy "buta" tévé + valami olyan kütyü, amit frissítenek, amire írnak szoftvert (nem csak a gyártó által adott pár, hanem "bármi"). Én AppleTV-t vettem hozzá, de van egy csomó jó Android-os cucc is, ha kinézetre és használatra hasonlót szeretnél, ott a Mi Box, kb. fele annyiba kerül, mint egy AppleTV, és egy barebone PC-nél azért kompaktabb, és semmit nem kell "varázsolni" vele, összedugod a tv-vel, bekapcsolod, és használod.

2021. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!