Amennyiben az IPTV set-top boxába nem a modemből megy a lan-kábel/UTP, hanem a router egyik portjából akkor 5-6 mp elteltével megáll az adás. Mi lehet a gond? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A modem a nappaliban van, a 4 portjából 3 lan megy 3 set top boxba, 1 pedig egy router wan portjába a ház hátsó részébe.

Ahol a router van (saját szoba), ott csak egy monitor van. Kíváncsiságból átvittem egy set-top boxot, rákötni a monitorra. A set-top boxba a router egyik portjából dugtam egy lan kábelt, az adás elindult, de eltelt pár mp és megállt.

Az internet sebessége kábelen kb 90-100 mega


2021. máj. 31. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Más a router címzése mint a modemé.
2021. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól kezeli a router a multicast forgalmat. Vagy mert nem tudja, vagy mert nincs bekapcsolva rajta az IGMP.

Milyen routered van? A legtöbb mai routerben benne van az IGMP protokoll, hacsak nem valami olcsó Tenda vagy hasonló.

De a legjobb ha a szolgáltató által adott routeren hagyod a boxokat.

2021. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az IGMP miatt van. Az a tuti, ha közvetlenül a modemre kötöd a boxokat, elvileg 4 portos, 3 boxot adnak max, a fennmaradó 1-et pedig akár egy mezei switchel is oszthatod gépeknek, router se kell (azzal jó eséllyel, ha a default beállításokat használod, dupla natolsz ami egyes alkalmazásoknak amúgyse tesz jót).
2021. máj. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pont egy dualband-es Tenda router van hátul.

Erről az IGMP protokollról még nem hallottam, ennyire nem értek ezekhez. Csak kíváncsiságból próbáltam ki, de ha van megoldás akkor azt szívesen fogadom ettől függetlenül

2021. máj. 31. 18:04
 5/6 anonim ***** válasza:

A Tenda csak példa volt részemről, lehet ők is árulnak olyat amiben van IGMP, ezt nem tudom.

De ha írsz pontos típust megpróbálom kideríteni.

2021. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tenda AC6 AC1200
2021. máj. 31. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!