Jbl Charge 4 töltési hiba?!

Figyelt kérdés

Vásároltam egy Jbl Charge 4-et, 1 hónapig teljesen jól működött

Aztán volt egy olyan hülye ötletem hogy rá dugtam az Ebay-ről rendelt töltőt, amit előtte egyszer se használtam és nagyon-nagyon lassan akarta feltölteni, reggel amikor felkeltem lett egy jó nagy lyuk az adapteren.. (Tehát kiégett) és azóta semmire se reagál a hangszóró konkrétan :/

Próbálkoztam már Hard reset-el, többféle gomb variációval, próbáltam az eredetivel is tölteni de semmire se reagál egyáltalán.


Garancia még van rá, de mivel egy ismerősömtől van, azt írta ki kell küldeni Németbe a saját költségén ami nem tudom mennyire érné meg.


Egy sima elektronikai üzletbe tudnának vele valamit kezdeni? Esetleg egy Aksi cserét?



2021. jún. 2. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiégett az adapetr, az automata meg nem verődött le? Az se semmi. Meglehet próbálni itthoni szerelővel is, csak akkor lehet, hogy bukod a garit. Persze ez nem baj, ha később nem fogod érvényesíteni.
2021. jún. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zzzoli ***** válasza:

Egy sima elektronikai üzletben, semmit nem tudnak vele kezdeni, át sem veszik. Egy megfelelő szervizt kell keresned, vagy műszerész ismerőst.

Ugyanis a meghibásodott töltőről túlfeszültséget kapott és meghibásodott a töltőelektronikája, nem akkuhiba. Akkucsere nem old meg semmit. A baj csak az hogy a mainboard tartalmazza a töltésvezérlőt is, ha olyan jellegű a meghibásodás, akkor gazdasági totálkár.

Viszont ha van egy ismerősöd, vagy felkutatsz egy szervizt, ahol smd áramköri elemek hibakeresése és cseréje is megoldott, akkor ott van rá esély.

2021. jún. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"reggel amikor felkeltem"

na ezért nem hagyunk noname töltőt éjszakára bedugva!

2021. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként is nem helyes éjszaka tölteni a telefont/egyéb dolgot. Akármikor meghibásodhat a töltő/akksi/keletkezhet egy zárlat, és repül a szoba. Bár erre kicsi az esély, de a li-ion/li-po akksik nagyon kényesek töltést és használatot illetően.
2021. jún. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!