A Renkforce TP-1000 Deck, Auna 388-DAB+, Blaupunkt MC60BT mini hifi jobb?

Figyelt kérdés

Olyan nincs hogy egyik se jó.


[link]


[link]


[link]



2021. jún. 9. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Auna 388-DAB+: rádió, cd játszó, hagyományos lemezjátszó, kazettás magnó

Blaupunkt MC60BT: rádió, cd játszó

Renkforce TP-1000: csak kazettás magnó

A három készülék teljesen más felépítésű, ezeket így minőségileg nem igazán lehet ezeket összehasonlítani. Mellesleg a néhány, lényegében semmitmondó adat alapján nem lehet minősíteni ezeket. Talán annyit lehet, ha csak kazettás magnóra van szükséged, akkor valószínűleg a Renkforce TP-1000 a legjobb. Ebben viszont nincs erősítő, nincsenek hozzá hangfalak. A másik kettő közül a Blaupunkt nevesebb cég és ennek hangteljesítménye nagyobb, bár a hangminőséget nem „wattokban mérik”. Ebben nincs hagyományos lemezjátszó és kazettás magnó, ha ilyen hangforrásokat is szeretnél lejátszani, akkor az Auna jöhet szóba.

A választásnál – a minőség mellett – azt is el kell eldöntened, hogy milyen hangforrásokat szeretnél lejátszani. Ettől függetlenül szerintem a minőségi sorrend:

1. Renkforce TP-1000

2. Blaupunkt MC60BT

3. Auna 388-DAB+

2021. jún. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Te nem a milenium hifis kérdező vagy?


Nem kötekedés, csak azért kérdem, mert ha igen akkor ugye neked az a fontos, hogy kazettás dekk legyen benne, mert szeretsz az öreg kazettáiddal elsüllyednni a retrózásban ugye? (ha igen, akkor pacsi mert én is. ;)


Megértem hogy nem akarsz/nem tudsz többszázezeret elkölteni rendes hifi kazettás dekkre meg hangfalakra.


ha a fentieket jól tippelem akkor a fenti noname cuccok helyett ezt nézd meg.


mivel van füleskimenete, rá lehet kötni erősítóre vagy bármilyen analóg aux bemenettel rendelkező hang képsző eszközrer


vagy akár ez ezen mondjuk nincs fülhalgató kimenet,


[link]


de monduk a renforec-on sincs.


[link]

2021. jún. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy értettem a kérdést hogy a három közül melyik top 3 márkát lehetne sórendben tenni hogy tudjam melyik jobb minőségű cucc.


Nekem már meg vannak ezek a cuccok, Renkforce semmi baja nincs meg vagyok vele elégedve, a Blaupunkt MC60BT hifi is jó de mikkor ki bontottam a csomagból az egyik hangfalon kisebb hangszóró be van nyomva kicsit de rendesen működik, Auna-nál már kicsit mérges voltam mert mikkor ki bontottam a csomagolásból halódtam hogy mozog valami a hifibe de rendesen működött akkor is, pár hete lejárt a garanciája az Auná-nak és a lemezjátszó tányéra már nem is indul el.


2 válaszoló:

Igen én vagyok a Millenium hifis.

Nekem van LG Philips cuccaim is de 5-6 évente kell szervizeltetni őket mert elromlanak. Trion vision lejátszómnak sose volt még baja, szerintem tök mindegy milyen márkát vesszek akkor is kell majd szervizeltetni.


A Millenium hifimből egy kis történet akkor már top 4 lesz.

Millenium MN 9644 így néz ki:

[link]

[link]

Mikkor meg vettem a Tescoba 2008-ban a hifit haza hoztam és ha csak CD-t hallgattam az egyik hangfal nem szólt hiába cseréltem fel őket a kazetta része meg gyűrte a szalagokat 1 db el is szakított nyúzta a szalagot, vissza vittem a Tescoba és kicserélték és újra gyűrte a szalagokat és akkor el vittem kijelölt szervizbe ami Samsung volt, de 3 x volt náluk, most már az egész részével gondok vannak de így is lehet használni nem úgy mint az Auna lemezjátszó részét.


Nem tudom meg éri e az Auna lemezjátszóját javíttatni mert lehet a többi része is bedöglik teljesen vagy lehet nincs alkatrész mint a Millenium hifihez sem.

2021. jún. 19. 23:30
 4/7 A kérdező kommentje:

Fórumon lévő ember ezt akarja nekem eladni:

[link]

Csak nem nagyon szereti a karcolt CD-t, de majd elolvassátok a leírását, és a videót. De nem tudom hogy ez MP3-s CD-t is beolvas e.

2021. jún. 19. 23:38
 5/7 A kérdező kommentje:

Vagy ezt jobb lenne megvenni?

[link]


Ugyan ez a márka csak más típusban:

https://www.youtube.com/watch?v=p3Oz4-eo6Kw

2021. jún. 20. 02:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Neked itt bármit mondanak, semmi sem jó.

Évek óta.


Csak megerősítést vársz hogy valaki helyesel majd valamelyik bóvlira amiket linkelgetsz.


Határozd el magad, vedd meg, azt kész. Ez a kategória amiből válogatni szeretnél mind egykutya. Teljesen mindegy melyiket veszed ugyanolyan az összes.

2021. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ennyi adat található róluk:

Auna 388-DAB+:

Kimenőteljesítmény: maximum 2×20 W (2×5 W RMS)


Blaupunkt MC60BT:

Kimenőteljesítmény: 2×25 W


Az elsőnél gyanúsan sok az a 20 W maximális kimenőteljesítmény az 5 W RMS teljesítményhez képest. Ennyi, lényegében semmitmondó adat alapján egyszerűen nem lehet összehasonlítást tenni. A torzítások, frekvenciamenet, stb. nincs megadva. Meg kellene hallgatni mindkettőt, hogy el lehessen dönteni. Bár ilyen szinten legfeljebb az dönthető el, melyik szól kevésbé rosszul. Mind a kettő kommersz kategória, lehet, hogy a meglehetősen enyhe követelményű DIN 45500-as szabvány előírásait teljesítik, de ez még közel sem elég ahhoz, hogy szépen szóljon. Az ilyen egybeépített készülékek nem éppen a legjobb színvonalat képviselik.

Ha valami magasabb színvonalat szeretnél, keress különálló lemezjátszót, CD játszót, magnót, rádiót, erősítőt, hangdobozt. Vagy ezek közül azt, amire szükséged van. Ez így összességében drágább, mint az egybeépített rendszer, de biztosan jobb minőségű. Ezenkívül az egyik meghibásodásakor az adott készülék akár egy másik típussal is kiváltható. Egy összeépített rendszernél nem lehet például csak a lemezjátszót cserélni, javításuk pedig egyre inkább nem megoldott.


Renkforce TP-1000:

Torzítás: <1%

Frekvenciamenet: 40 Hz…15 kHz (Cro2), 40 Hz…14 kHz (Normál)

Jel/zaj viszony: 58 dB

Áthallás a csatornák között: 40 dB

Szalagsebesség ingadozás: <0,2%


Ez, mint kazettás magnó elfogadhatónak tűnik, bizonyosan jobb, mint az Auna-ban levő.


Egyiket sem ismerem, nem hallottam a hangjukat, így nem lehet véleményt mondani róluk. Lehet, azt szeretnéd hallani, milyen jók, de attól, hogy dicshimnuszokat zengenek róluk még nem fognak jól szólni.

2021. jún. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!