HiFi - sek! Csak szerintem röhelyes amikor valaki meg vesz egy ("hallod vettem egy ki....tt drága") harman-kardon hifi rendszert, és bluetooth transmitterrel hallgat róla zenét a telefonjáról?

Figyelt kérdés

Az én gondolkodásom szerint eleve a telefon nem ér fel hifi minőséggel, nembeszélve arról, hogy bluetooth transmitterrel kerül átjátszásra a hang és a bluetooth is gyengít a hifi minősítésen ilyen módon (is). Az már megint a röhej tárgya, hogy mp3-at hallgatnak rajta, esetleg spotifyt...

A legjobb nyilván az lenne, ha analóg forrásról kábellel halgatna zenét, de nyilván létezik jóminőségű digitális is. (a legegyszerűbb cd-től kezdve a DSD-ig.



2021. jún. 22. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. jún. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha néki úgy esik kézre, csinálja.
2021. jún. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Kényelmes, és megy mindig jobban szól, mint más bt izé. Van nagyfelbontású bt is, és egy ideje létezik veszteségmentes. A telefon "minősége" semmit nem szól bele, az csak adatot küld, ami sikerül mindennek, ami párosítható és szól. Arról nem beszélve, hogy elég sok az olyan zene, aminek full mindegy, min szól, csak nagyot szóljon. Vagy esetleg külön engedély kell tőled, meg egy nyilatkozat, hogy nem röhögsz, ha nem a kettővel gyengébb cuccán hallgatja a youtubeon a lofi mixet cickórajzolgatáshoz?
2021. jún. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen. Az igaz, hogy nem olyan "zenét" hallgat ami különösebb hangzásigényt kívánna.
2021. jún. 22. 01:11
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudtál emiatt aludni?
2021. jún. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Én mobilról hallgattam flac-et meg DSD-t DAC/amp+fejhallgatóval, ha minőség volt a fontos, meg most már sok zenestreamelő nyújt veszteségmentes minőséget, persze nem Bt-n továbbítani, hanem kábellel az erősítő felé. Máskor meg csak szóljon valami pl fűnyíráskor, bőven jó a zajszűrős BT fejhallgató minősége.

Ha már ennyire HIFI-ről beszélsz, a Harmann Kardon-tól sem kell azért hasra esni, egy jó ideje Samsunghoz tartozik.

Analóg jelforrás jelenleg magnószalagon vagy bakelit (vinyl) lemezen elérhető, amiket elég macera kezelni a digitális formátumhoz képest.

2021. jún. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!