Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Drón körözött az udvar fölött(...

Drón körözött az udvar fölött( lakott terület,város) kb. 10 méteres magasságban. Feljelentéshez, hogy tudom bizonyítani, ki és mikor volt az illető?

Figyelt kérdés
Mi a hivatalos eljárás?

2021. jún. 27. 21:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

"Hello, azt tudod, hogy melyik hatóságok használnak drónokat esetleg?"

Mindegyik

2021. jún. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#10 Leírnád nagyjából a sztorit. Érdekelne az eset ;)
2021. jún. 28. 11:10
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Miért? Törvény szabályozza a drón lakott területen való hasznalatát."

Csak az a baj, hogy pont nem ismered.

" Ha felizgulok, leverem a 0,22-essel ;)"

Ja, ha még felvétel is készül róla, akkor le sem tagadhatod.

2021. jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ez volt a terv?

[link]

2021. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%

Ma velem is ez történt. Én nem tudom, hogy ki meri a szarját az ablakom előtt legeltetni, de nekem készült róla felvétel, leírást tudok róla adni. Kb. semmivel nem járkálok a rendőrségre, de holnap bemegyek, "csak úgy" "érdeklődés szinten"...

A pofátlanságnak is van határa, legyen az zabigyerek, vagy hivatalos szerv, vagy betörő.

Esetleg kérdező, ha gondolod írj nyugodtan privátban, hogy ez melyik településen történt. Azt is el tudom képzelni, hogy valakik így figyelik meg a házakat. ... No comment.

2021. jún. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
44%

Óriási képzavarja van szerintem a 15-ös válaszolónak, és neked is, kedves Kérdező. Mi a kukkolás, megfigyelés "alapszabálya"? Láthatatlan és hallhatatlan legyél. Tehát a drón erre nem jó.

Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, miért ekkora szürkezóna a drónok kamerája. A digitális világban élünk, mindenhol vannak már kép-és hangrögzítő eszközök. Ha valaki valóban meg akarna figyelni, azt ezer százalékra mondanám, hogy nem drónnal tenné. Illetve ugye ebből fakad rögtön a következő kérdés: miért is figyelnének meg egy átlagembert? Ha meg rejtegetni valója van az embernek, az még internetet se kössön be a házába.

Hidd el, aki drónozik, nem kíváncsi arra, hogy a Te telkeden/házadban mi van. Az, hogy miért repült pont ott, arra sok válasz adható. Velem a DJI Spark-al volt olyan, hogy pont a hatótáv végén voltam, nem szakadt még meg a jel, de pont nem láttam semmit. Ezért vártam, mikor jön vissza a kép, és bizony fél percig egy helyben állt egy pince felett 80m magasan. Az is lehet, hogy a Maps-et bámulta, vagy a beállításokban kutakodott. Bármi. Miért kell azt feltételezni, hogy Téged megfigyel?

Ha annyira zavar, keresd meg a kezelőjét, de ne jelentsd fel tök ismeretlenként úgy, hogy vele meg sem próbáltál beszélni. Ezt elég gerinctelen megoldásnak tartom.

2021. júl. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%

A 15-ös csak hang volt, nekünk akart menőzni csupán, ne törődj vele.

Aki meg le akarja verni, az pedig nem tudja hogy az önkényeskedés és a garázdaság akkor is megáll egy ilyen helyzetben, ha neki nem tetszik.

Tehát azon kívül hogy bírságot kap, még fizetheti a drón árát is.

Szóval az ablakod előtt zümmőgő cucc még ha jogszerűtlen is lenne, nem jogalap arra, hogy kárt tegyél benne.

A szomszédom is emberkedett például, hogy megálltam a kapuja előtt, letörte a tükröm, és végigkarcolta a kocsi oldalát. Be balfax volt, mert mindezt kamera előtt tette.

Azóta már bevasalták rajta a javítást és a festést, plusz a bírság, plusz a perköltség, plusz a behajtó. Talán 750 ezer fölött állt meg neki a számláló a végén.

2021. júl. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
26%

17-es azt sem tudom ki vagy :D Miért akarnék menőzni?! XD xD xD


Szerintem meg te "emberkedtél" azzal h leszrtad a szomszédod kapuját, aki meg csak védeni próbálta a saját területét. Gratulálok, hogy még "nevetsz" is ezen, én inkább elbújnék... :S :S


Nem az ablak előtt kell drónozni, és megtettem a lépéseket.


Ezen nincs mit tárgyalni, nem is értem, hogy képzelitek ezt. Senki nem mondta egyébként, hogy "megfigyelnek" minket, de ami magán tulajdon, az magántulajdon. .

Sziasztok!

2021. júl. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
32%

"Szerintem meg te "emberkedtél" azzal h leszrtad a szomszédod kapuját, aki meg csak védeni próbálta a saját területét."

Közterület. A KRESZ rendelkezései az irányadóak.


"Gratulálok, hogy még "nevetsz" is ezen, én inkább elbújnék... :S :S"

Előled?

2021. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem minek kell privátot írni, ne haragudj, de nekünk nincs miről beszelnünk, te is leírtad a véleményed, én is, én ettől több időt nem szánok erre az oldalra. Minden jót!
2021. júl. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!