Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem kirekesztő megosztani a...

Nem kirekesztő megosztani a rendőrség által körözött emberek arcképét?

Figyelt kérdés

Szerintem az, mert erősíti a rasszizmust. És példálózhatnak vele a rasszisták.


Másik, volt már olyan, hogy valaki onnét ismert meg valakit és jelentette? Mert én nem ismertem fel senkit.



2021. máj. 9. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell olyat tenni, hogy keressenek. Láttam már olyan boltot is, ahol szégyen tábla volt.
2021. máj. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha jól értelmezem Te ellenzed azt hogy a rendőrség közzéteszi egy bűnelkövető arcát csak azért hogy ha netán a szomszédja éppen olvas egy cikket amiben felismeri az elkövető (netán gyilkos) arcát jelenteni tudja?


Másfelől ez miért is minősül rasszizmusnak? Az tény hogy a cigányok hajlamosabbak a bűnelkövetésre, viszont azzal hogy kint van az arcuk a körözött személyek listáján még a GDPR-t sem sérti a rendőrség, hiszen a közjót szolgálja, a lakosság tájékoztatása a célja hogy kivel kell vigyázni. Lehet éppen a szomszédságodban lakik valaki arról a listáról.

2021. máj. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De, erősen kirekesztenek a legkeresettebbek listájáról azzal, hogy az én arcképem nincs ott. Mondjuk ennek örülök, és nem tettem semmi olyat, hogy rajta legyek.
2021. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha valaki ne adj Isten a legkedvesebb családtagod öli meg, akkor is ezt mondd. Ne keressék, mert szerinted kirekesztő körözést kiadni egy bűnöző ellen.

Lenne még egy kérdésem. Hogy jön ehhez a rasszizmus? Tán azt akarod mondani, hogy bűncselekményeket csak kisebbségiek követnek el? :) Ha mégsem ezt gondolod, akkor melyik az a rassz, ami ellen így erősödik majd a rasszizmus? Esetleg az összes rasszra érted ezt?

Másrészt a pl. a romák(itt Magyarországon csak velük lehet ellentét, mert elenyésző számban élnek itt más rasszba tartozó emberek) egy rasszba tartoznak a magyarokkal, tehát milyen rasszizmusra gondolsz?

2021. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük fordítva.


Az nem kirekesztő, ha a bűnözőt, a bűnöző jogait védik, a normális emberrel szemben? És egyenesen kárt okoznak az átlagnak azzal, hogy nem figyelmeztetik a bűnőző jelenlétére?

2021. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt maga a bűnöző kényszerítette ki, mivel nem adta fel magát. Örüljön, hogy nem a tévében mutogatják 10 percenként.
2021. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!