Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen gépet érdemes vennie...

Milyen gépet érdemes vennie annak aki alkalmazott fotográfusnak tanul? én leginkább nikont szeretnék elég hozzá egy AF-S DX 18-55 II objektív?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 19:29
 1/3 Santo Padre ***** válasza:
Attól függ mennyire gondolod komolyan. Belépőszint:Nikon D60/D5000/D3000, Komolyabb: D90/D300/D300s Félprofi:D700 Profi:D3/D3x/D3s. Belépőszinten valszeg adnak hozzá kitobit ami asszem ugyanaz mint az általad említett. Én is annak tanulok amúgy(gimi mellett), de 2vázam van meg pár obi és egy profi vaku. De kezdésnek elég egy belépőszintű gép elég egy darabig a 18-55 ös obival. Persze függ attól is, hogy mennyit szánnál rá.
2010. aug. 29. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Santo Padre ***** válasza:
Bocsi a hibákért, ilyen tájban már kicsit fáradt vagyok, aztán azért irtam kicsit hülyén az egyik mondatot. :)
2010. aug. 29. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

fajin dolog a fotózás, de amit az első válaszadó leírt az egy 50 000- 1000 000 ig terjető árkategória.

Ha nagyon profi vagy és fizetik a cuccod, kell a d3, és utódai.De akkor inkább valami komolyabb hasselblad, mamiya, vagy egy két szebb darab a "középformátumú" piacról....

De ha csak magadnak vagy pro, és saját termet akarsz sok sok munkával, és nem vagy elerezstve sem akkor elég egy d300(esetleg "s" is)Ezt megúszod most olyan 300 ból.

Obit úgyis cserélsz.Amúgy ha nem használod ki a nagy sebességet, és a gyorsaságot annyira, akkor elég egy "egyszerűbb gép is"Elsőre a vázad legyen jó, egy alap obival.

De ha természetbe mész "nagyvadra lőnni2akkor baszhatod a 18-55-t, és szerintem teremben is, portréra, meg felejtsd el.

Az hobbicucc.

A 17-55 már más tészta csak egy nulla elválassza őket egymástól, meg egy két fé...


De majd meglátod.

Vegyél egy vázat ami jó, és egy obit(neked elsőre egy d90 bőven elég lesz, és még egy két évet nyúzod is)Obiban meg minden eshetőségre számítanod kell.


De anyagilag nem finanszírozható, ha nem hoz annyit, mint amennyit visz.Hacsak a szüleid nem állnak a hegy csúcsán.

2010. okt. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!