Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Agybadugós fülhalgatót vissza...

Agybadugós fülhalgatót vissza lehet küldeni ha interneten vásároltam, de nem tetszik?

Figyelt kérdés
Samsung galaxy buds live-t szeretnék valakinek venni, de nem tudom, hogy kényelmes lessz-e neki. Tudom, hogy az online vásárolt termékeket vissza lehet küldeni valahány napon belül, de az ilyen fülhallgatók lehet, hogy speciális kategóriába tartoznak mert az emberek a koszos fülükbe teszik, ezért nem tudom, hogy az ilyeneket vissza lehet e küldeni.

2021. júl. 8. 16:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Ha a tiszta fülükbe tennék,se vehetik vissza...
2021. júl. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a válasz: nem
2021. júl. 8. 16:06
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Ezen meg sose gondolkoztam el, de elvileg ugye 14 napod lenne visszakuldeni, aztan ki tudja. Fel kell hivni oket es megkerdezni.

Mas: en biztosan nem vennek pont emiatt valakinek fulhallgatot, csak akkor, ha o keri es a konkret tipust is megmondja. Inkabb valami utalvanyt, ajandekkartyat vennek az adott boltba, es akkor azt vesz belole, amit akar.

2021. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem vehetik vissza, ez olyan, mint az fehérnemű, azt sem vehetik vissza, úgyhogy ez bukta. 😂😂
2021. júl. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
"Agybadugós" 😂😂😂
2021. júl. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Mivel elektronikai termékről van szó, 14 napos elállási jog illet meg.

A terméket eredeti csomagolásában, minden kiegészítőjével kell visszaküldeni, az ellálási nyilatkozat kitöltésével, és aláírással.


A válasz, igen visszaküldhető. Én is küldtem már vissza fülhallgatót.

2021. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%
Akkor vennék vissza, ha nem működne, azért nem, ha csak nem tetszik. Ezt rendelted és kész.
2021. júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

Az online vásárlásnál időnként pusztán képekre hagyatkozva rendelünk meg egy-egy terméket, így előfordulhat, hogy nem azt kapjuk, amire számítottunk. A jog ezt a helyzetet a vásárlástól való elállás lehetőségével igyekszik védeni.


Fontos, hogy ha vásárlóként ezzel élni szeretnénk, 14 napon belül vissza kell küldeni a terméket a webáruház részére, a kereskedőnek pedig meg kell térítenie a termék és a kiszállítás díját, azonban a visszaküldés díjának megtérítésére nincs kötelezve.


Fontos, hogy tudatában legyünk annak, hogy a terméket csak akkor küldhetjük vissza, ha nem vettük mindennapi használatba azt.


Fogyasztót nem illeti meg az elállási jog az olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza, illetve higiéniai termék (pl. CD, DVD lemez, füldugó, fülhallgató, fejhallgató, fehérnemű, arckrém vagy épp dekorkozmetikai termék vesetében – ha már viselték, ki- vagy felpróbálták, használták – nincs helye elállásnak.



Tehát. Csak akkor küldheted vissza, ha bontatlan! Bár lehet akkor sem.

2021. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

3-as ő kéri és tudja a pontos típust, de ő sem tudja, hogy kényelmes lessz-e vagy sem ameddig ki nem próbálja

6-os olyan fülhallgatót, küldtél vissza ami ilyen külső, vagy olyan amit mélyen be lehet nyomni? És melyik boltban?

7-es ez nem így működik. Amit interneten rendelsz azt vissza küldheted indoklás nélkül.

8-as Nyilván csak akkor tudom meg, hogy kényelemes-e ha kibontotta a csomagot és betette a fülébe. Szóval, akkor nem lehet visszaküldeni.

Akkor legtöbben azt írjék, hogy nem lehet, páran azt, hogy lehet.

Közben az alzán megkérdeztem a chatben, és azt mondták, hogy ők nem veszik vissza.

2021. júl. 8. 17:12
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

8-as sem olvasta a kormányrendeletet, pedig fenn van a neten, két kattintás megtalálni. Ezt a szöveget amit ide másoltál NEM tartalmazza a kormányrendelet. A kormányrendelet csupán az alábbi bejegyzsést tartalmazza ami kitér a higiéniai okokra:


"29. § (1) A fogyasztó nem gyakorolhatja a 20. § szerinti jogát


e) olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza;"


Fülhallgatónál nincs higiéniai ok ugyanis a fülhallgató azon része ami a füleddel érintkezhet műanyagból van, tehát alkohollal fertőtleníthető. Izopropillal vagy bármilyen alkohollal áttörülöd és ugyanolyan steril lesz mint új korában, tehát erre nem hivatkozhat a bolt.


kormányrendelet: [link]

2021. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!