Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha annyira felhangosítok egy...

Ha annyira felhangosítok egy 21 éves Aiwa hifit (mikrorendszer, ha így jobban tetszik), hogy már eléggé torzít, akkor hosszabb távon tönkremehet az erősítője?

Figyelt kérdés
Egy fél percig teljesen felhangosítva hallgattam, mert el akartam nyomni vele a szomszéd kutya ugatását. Az a lényeg, hogy eléggé torzított. Ez okozhat komolyabb problémákat? Mennyi ideig kell így hallgatni ahhoz, hogy észrevehetően károsodjon? Ha károsodik, akkor mi történik vele? Teljesen néma lesz? Vagy csak rosszabb lesz a hangja minősége? Szóval arra lennék kíváncsi, hogyha a benne lévő erősítő túl van vezérelve, akkor mi történhet, és mennyi idő múlva.

2021. jún. 14. 08:36
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Amiatt is torzíthat, hogy a hangfal membrán nem bírja követni, az tönkremehet. Túlvezérelt erősítőnél attól függ mit bír el, de egy jó erősítő emiatt nem megy tönkre, de hát ki hallgat így akármit is?
2021. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a hangfalat tuti kicsinálja, az erősítőnek sem ideális.
2021. jún. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jobban tetszik a kutyaugatásnál, akkor én csak bátorítani tudlak.
2021. jún. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!