Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vettem egy új hifi rendszert,...

StyleXX kérdése:

Vettem egy új hifi rendszert, de a mélynyomó nem szól?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy vettem egy új hifi rendszert az autómba. Új rádió, 4 új hangszóró, 2 erösítö, egy mélynyomó stb.

Az elözö rádióval nagyon jól szólt, de most FORRÓ az erösítö, a mélynyomó ALIG szól, alig lehet hallani,amikor ezelött majdnem levitte a fejem.

Vettem egy új akkumulátort is tegnap mert lemerült az elözö.

Mi lehet a probléma? A rádión magában is engedélyezve van a mélynyomó.


Mélynyomó: RENEGADE RXV 1200

Erösítö: Crunch GPX600.2

Rádió: kenwood kmm-bt356



2021. júl. 16. 12:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha még nem tetted, regelj ide. Ők tuti segítenek.

hobbielektronika.hu

2021. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
De akkor végülis mit csináljak? Mivel próbálkozzak?
2021. júl. 16. 12:54
 13/16 anonim ***** válasza:
Mélynyomó alig szól,és forrósodik az erősítőd,az attól is lehet,hogy annyira örültél az új erősítőnek,hogy jól megküldted a mélyet,azt a mélynyomó tekercse meg szépet menetzárlatos lett,ami lehet akár 0,5 Ohm ,, azt azzal meg szépen nyírod az erősítőt is...
2021. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Eddig a gaint minimumon használtam. Megtaláltam elvileg a hiba okát, hogy az egyik RCA szál rossz. Vajon attól lehetnek ezek a problémák?
2021. júl. 18. 17:00
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen !


Méghozzá hídkapcsolásban !


Ugye mivel az egyik végfok kapja a jelet,és dolgozik szépen,de a másik meg csak alap helyzetben van,és a működő végfok meg szépen rádolgozik a nyugalmi helyzetben lévő végfokra.


Ezért szoktam mondani,hogy mélynyomóhoz inkább monoblokkot vegyetek !


Mivel ott a bemenő sztereó jel már eleve össze van keverve egy csatornára,és az megy a végfokra.


Ott nincs ilyen hibalehetőség.


Sok autós erősítőt láttam már kinyírva,csak mert hídban ment,és az egyik oldal elhallgatott,a másik megy nyomta neki.


Kivétel ez alól,ha olyan az erősítőd amibe van mono átkapcsoló,így ha csak egy rca megy akkor sincs baj,max nem keveri össze a két csatornát egybe,de akkor is szól,főleg ha olyan zenét hallgatsz amibe a mély-hangok nincsenek szétválasztva sztereó hatásba.

2021. júl. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen hogy elmagyaráztad! Igen, az enyém pont 2 csatornás, és hidalva van. Holnap reggel megyek venni új RCA kábelt, remélem az majd megoldja a gondot :)))
2021. júl. 18. 18:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!