Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehetséges pár év múlva egy...

Lehetséges pár év múlva egy Xbox series s lemezes változatú konzol?

Figyelt kérdés
Szerintem jó volna, ha lenne egy xbox series s lemezes változatú konzol, árazásilag az xbox series s és x között lehetne. Így a series s csak egy olyan gép, amit inkább az xbox game pass előfizetők vesznek meg, de ha volna egy lemezes verzió, akkor az még valószínűleg nem volna túl drága és mégis egy "next gen" élményt kapnánk, amibe lemezt is tehetnénk.

2021. júl. 20. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Üzletileg nem lenne kifizetődő a Microsoftnak. Akinek kell a lemezmeghajtó az fizesse meg az X felárát. Legalább is az ő szemszögükből szerintem ők így gondolkodnak.
2021. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van lemezes next-gen, az pedig a Series X, szinte kizárt, hogy ilyennel próbálkozzanak, én azon sem csodálkoznék, hogy a 4-5 év múlva esedékes konzol semelyik változatában nem lenne optikai meghajtó.
2021. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"én azon sem csodálkoznék, hogy a 4-5 év múlva esedékes konzol semelyik változatában nem lenne optikai meghajtó."


Mivel még az EU sem tudta elérni ezidáig, hogy az általad vásárolt digitális javakat is tovább lehessen értekesíteni, ettől még igencsak távol vagyunk:D Ugyanis nem lenne alternatívája a lemezes játékok ezen fontos tulajdonságának.

Amint eladhatok digitális játékot is "használtan", gondolom majd meglépik ezt a gyártók is.

2021. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Konzolon még így van, PC-n már nem feltétlenül (mármint hogy tovább tudod értékesíteni). Semelyik DVD-n vett PC-s játékomat nem tudom eladni, mivel a lemez mellett ott van az aktiválókód Steam-re, az meg ugye csak egyszer használatos.


A továbbértékesítése a digitális tartalomnak nem triviális, mivel a játékok forgalmazójának nem érdeke a felhasználók számára digitális piacteret fejleszteni és felügyelni, ráadásul az sem, hogy a fizikai hordozóval kereskedjenek (ez kevesebb vásárlót jelent számukra), szóval a trend szerintem mégiscsak afelé halad, hogy ezt a kiskaput inkább zárnák teljesen, mint nyitnák, és ebbe az optikai meghajtó száműzése a konzolokból elég logikus lépésnek tűnik számomra. Nem mondom, hogy ez jó dolog, de nekik mindenképpen hasznos.


Én már annak is örülnék, ha odáig el tudnánk jutni, hogy egyes emberek digitális örökségét az örökös(ök) a saját account-jukhoz megkaphatnák, ez ugyanis szintén baromira nem rendezett, és hát nem egy (és nem kettő) azoknak a száma, akik igencsak jelentős digitális gyűjteményekkel rendelkeznek, amihez sokszor nehéz hozzájutni, de még ha sikerül is, a mostani EULA-k alapján teljesen illegális (lényegében pont olyan, mint az account "kereskedelem", csak itt nem pénzbe kerül). De ez már nagyon off-topic.

2021. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!