A led szalag le tud esni festett falról? Le tudja húzni a festéket?

Figyelt kérdés

2021. aug. 6. 13:57
A kérdező szavazást indított:
Le tud esni
Nem tud leesni
18 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ milyen erős a ragasztó.
2021. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Leeshet a falról,ha a ragasztó elég gyenge minőségű.

De a festéket elvileg nem viszi le.

2021. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
A szalag üzem közben melegszik, nyúlik, kikapcsolva lenűl, összehúzódik. Ez a mozgás le tudja tépni a falfestéket ha nincs rendesen alapozva.
2021. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szirty ***** válasza:
72%

Le tud esni a festett falról és a festéket is le tudja szedni.

Az előbbi rendszerint magától bekövetkezik idővel a szalag melegedése miatt. Egyszerűen helyenként leválik. Ilyenkor a festék marad a falon. :)

Ez a ragasztó ami a LED szalagon van semmire való.


A festéket akkor szedi le leginkább ha felragasztod és utána le akarod szedni. Lejön, de van hogy a festékkel együtt.

2021. aug. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Led szalagot nem szabad alu profil nélkül használni!
2021. aug. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szirty ***** válasza:
58%

"nem szabad alu profil nélkül használni!"


Miért is? A hűtés miatt? :)


A korábbiakhoz: Nekem LED szalag még soha nem maradt ott ahova a saját ragasztójával ragasztottam. Mindig levált (még az alu profilban is elengedte magát).

2021. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, hűtés miatt. Ez olyan meglepő lenne?

Rögzíeni is könnyebb egy aluprofilt, mint összekenni retekkel és porral a szalag alját. Majd nézni ahogy leesik.


De lehet másként is, egy vendéglátós az ablakát dekorálta körbe ip20-as szalaggal és nyomatta rá a tesa celluxot. A kövi nagy zuhé után megint kint volt és rakta fel az újat, ugyan úgy :D

2021. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szirty ***** válasza:

"Igen, hűtés miatt. Ez olyan meglepő lenne?"


A legtöbb LED szalag nem igényel extra hűtést. Legfeljebb az ilyen ultrabright változatok ahol 120 LED/m van vagy esetleg ennél is több.

2021. aug. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 Oké, te az a fajta vagy akivel felesleges vitatkozni. Mondjuk szerintem páros lábbal rúgnának ki engem, ha az ügyfélnek olyan rendszert teszek össze ahol csak oda van hányva a szalag a mennyezeti ugrásba. Netán bútorba... (led/méter pedig önmagában nem jelenti, hogy sokat fogyaszt)
2021. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szirty ***** válasza:

"#8 Oké, te az a fajta vagy akivel felesleges vitatkozni."


Miért akarsz vitatkozni?

Láttam már LED szalagot, több félét. A rajta lévő öntapadó felület szinte kivétel nélkül (részben vagy teljes hosszában) idővel elengedte.

Akkor is ha a felület sima volt és zsírtalanítottam.

Ezt úgy hívom hogy tapasztalat és én "tényként" éltem meg. :)

Mindezzel nem zártam ki hogy minden LED szalag ilyen, de be kellett látnom hogy ez sajnos általános ezeknél, így nem bízok a LED szalagok öntapadójában.

Ahogy a kültéri változatokban amin a puha védőréteg idővel erősen besárgul (nem, nem a napsütéstől), megkeményedik repedezik, törik.


"a az ügyfélnek olyan rendszert teszek össze ahol csak oda van hányva a szalag"


Senki nem vonta kétségbe hogy korrekten bánsz az ügyfelekkel. Főleg hogy ilyesmi szóba sem került, mert egyáltalán nem ilyesmiről van szó.


"led/méter pedig önmagában nem jelenti, hogy sokat fogyaszt"


Ilyet sem állított senki.

2021. aug. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!