Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangzás tekintetében, mely...

I.B.T. kérdése:

Hangzás tekintetében, mely digitális zongorák a legjobbak?

Figyelt kérdés

Én a Yamaha P45-öst néztem ki. Ami számomra fontos:

- 88 db súlyozott billentyű

- Kalapácsmechanikás

- Hang minősége.

Maximum 150ezret költenék rá. Oktatóm szerint ezeket mindenképp tartsam szemelőtt, de rámbízta, hogy milyet választok. Lényeg, hogy otthon is tudjak valamin gyakorolni, ami a fenti követelményeknek megfelel.


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. aug. 12. 21:02
 1/3 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Hangzás tekintetében nem ez a legjobb, nem hallottam még, de az árából ítélve vannak sokkal komolyabb hangzással rendelkezőek. Persze otthoni gyakorlásra elegendő, főleg, ha nem profi szinten nyomod. Nekem most fog eladó sorba kerülni egy Casio digitális zongora, ha érdekelne privátban írj. Hasonló kategória, mint a P45.
2021. aug. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:
100%

Ha ilyen szűkös a keret, akkor lehet, érdemes használt hangszerek között nézelődni.

A digitális zongoráknál - meg úgy egyáltalán hangszereknél általánosságban - nem csak a hangzás az, ami fontos szempont vásárlásnál, hanem a játékérzet is. Itt pl. a billentyűk súlya, a billentés érzete nagyon fontos - a Casio-k, amit az első hozzászóló is ajánlott, pl. tipikusan jóval könnyebb billentésűek, mint a Yamahák. (De természetesen lehetnek kivételek is.) Úgyhogy a legjobb amit tehetsz, hogy kinézel pár hangszert, és végigpróbálod őket személyesen. Jóval jobban jársz, mintha egy random ember egy nem szakmai fórumon megmondaná neked, hogy mit vegyél :)

Ha használt hangszert is néznél - maximálisan ajánlom -, akkor a szokásos, ismert nagy oldalakon kívül a gsfanaticon érdemes még körülnézni.

2021. aug. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
P45 minden hangszerboltban megtalálható, szerintem próbáld ki élőben. Érzetre szerintem egész jó rajta játszani, hangja is jó az árához képest. Nyilván egy 300 ezer forintosnak jobb lesz a hangja, de szerintem érzetre nagyjából ugyan olyan, mint egy drágább.
2021. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!