Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen tv-t vegyek ami alkalom...

Milyen tv-t vegyek ami alkalom adtán játèkra is jó?

Figyelt kérdés

Tv vásárlás elött állok.

Olyan tv-t keresek ami főkènt mèdia fogyasztásra de alkalom adtán játèkra is jó.

A tv-t pc-vel szeretnèm összekötni.

Három tv közt gondolkodok

1: LG65NANO813NA

2: LG65NANO803NA

3: LG65NANO813PA

(vagy ha esetleg tudtok jobbat azt is megnèznèm)

A kèrdèsem hogy melyiket válasszam?

Ár/Èrtèk arányba melyik a jobb vagy mit ajánlatok? (normális "kereteken" bellül azaza 2m-èrt nem akarok tvt venni 300 a max keret)



2021. szept. 7. 09:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Ebből a pénzből, ebben a méretben csak a Hisense 65U8QF -t tudom javasolni.


Ennek már bőven jó a képminősége, 120Hz-es, ez egy olyan tévé már, hogyha ezután jelentős képminőségbeli előrelépést akarsz, csak OLED-ben lesz érdemes gondolkodnod. Azok a nanocellás LG-k csak világos helyiségben adnak elfogadható képminőséget, sötétben nem, a kontrasztjuk kevés az IPS panel miatt.

2021. szept. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Morzsi007 ***** válasza:
79%

“Alkalom adtán” minden Tv jó játékra.

Ha nem fontos a magas fps szám, akkor elég a 60Hz-es TV és minél kisebb legyen a késleltetése. Ha sokat késik a kép, akkor nehezebb lesz játszani. Legtöbb Tv, már 4K-s, ehhez már komolyabb PC szükséges, ha natívban szeretnéd használni.

Ennyiért már normálisabb FHD projektor is szóbajöhet, persze ennek van előnye meg hátranya is, de az élmény sokkal jobb lesz.

2021. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Pont ezèrt szemeztem az lg nano cellás tv-ivel mivel alacson a kèsleltetès idejük.

Projektort meg nem szeretnèk maradnák a tv-nèl.

A Pc az bírná azzal nincs gond.

2021. szept. 7. 10:25
 4/14 Morzsi007 ***** válasza:
A 3 nanocellás LG között mi a különbség, nem tudom, nem néztem utána, de gondolom a kép és ezzel kapcsolatos dolgok ugyanazok, nagyon nem lehet mellé lőni, mindegy melyiket veszed.
2021. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

#2


Szerintem manapság már nem igazán érdemes projektorra beruházni, ha csak nincs külön dedikált moziszoba. Hiszen választhatunk ma már 65" tévét is, viszonylag olcsón, az pedig elég nagy méret. A projektor pedig csak sötétben ad élvezhető képminőséget igazán, illetve ha tisztességesen megakarjuk csinálni, akkor sok egyéb kiegészítőt is kell vásárolni (projektor konzol, illetve a hosszú, minőségi HDMI kábel az, ami költségesebb).


A 3 nanocellás tévé között valószínűleg csak a talpazatában van eltérés (én sem néztem most utána).

2021. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Morzsi007 ***** válasza:
79%

5#


Aki sokat néz filmet és a sötétítés megoldható, akkor nagyobb élményt nyújt, mint bármilyen TV, akár OLED, akár 8K. A jóval nagyobb képátló és a vetített kép előny.

Már csak maga a fillingje is sokkal közelebb áll a mozihoz.

Mikor játszunk a gyerekkel nappal, nem kell besötétíteni teljesen, mert a képe úgy is bőven elfogadható, a késleltetés nagyon alacsony.

A hátrány ugye, ha maximálisan kiakarod használni, akkor sötétítést meg kell oldani, meg a falak se legyenek világosak, a másik hátránya a tv-tuner hiánya, bár manapság boxokról mennek a tv műsorok, de mondjuk én nem nézek rajta azt.

2021. szept. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

#6


#1 és #5 vagyok.


Én nem teljesen gondolom így, de egyébként igen, valóban nagyobb élményt nyújthat egy projektor.


Ami tetszett nagyon nekem a projektorban az a 3D, ha van egy jó, legalább középkategóriás projektorod, és van legalább egy 15-20 ezer forintos 3D-s szemüveged, ez mellett eredeti Blu-ray forrásról játsszod le az adott filmet 3D-ben, akkor az olyan élmény lehet, amit egy OLED tévé sem nyújt.

Viszont ez ellen szól, hogy nincs olyan sok film 3D-ben.


Igen, az sem a legjobb, ha a falak vagy a bútorok világosak, ezért ha tisztességesen kiakarjuk használni a projektort, akkor dedikált moziszobába a legjobb telepíteni.


Összeségében inkább legalább egy 65" OLED tévét részesítek előnyben a projektorral szemben, kevesebb macerával jár, nem kell hozzá dedikált moziszoba, a képminősége pedig a lehető legjobb.

2021. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

3 tv


1: [link]


2: [link]


3: [link]

2021. szept. 7. 13:00
 9/14 A kérdező kommentje:
Bár kicsit aggaszt hogy mind csak Edge ledesek.
2021. szept. 7. 13:03
 10/14 Morzsi007 ***** válasza:

Bocs, még ezt leírom.

7#-nek


Teljesen megértelek.

Én közel 20 éve projektort használok és jobban szeretem, számomra többet nyújt, mint a TV-n nézni a filmeket. Persze van mellete TV adásokra egy led Tv, ha nappal gyerekek néznék,meg pc-re.

Egy 65”-os OLED azért nem egy olcsóság. 😁

Az biztos, hogy kevesebb nyűg van vele, mint egy vetítővel.

Egyébként sokan azt sem tudják, meg nem is érdekli őket, hogy mi az a Bluray, meg 4K, de otthon figyel az új TV és RTL klub megy rajta, legjobb esetben 1080i-ben. Ez nem a felhasználók hibája.

2021. szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!