Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fejhibás lehet a lejátszóm?

Fejhibás lehet a lejátszóm?

Figyelt kérdés

LP felvételű kazettákat nem tudok szép minőségbe digitalizálni mint jó pár éve ezelőtt, van hogy fut a kép ugrál hangyásodik SP LP be váltsa magát, szervizbe el lett víve pár éve de nem tudta beállítani hiába vittem LP kazettákat egy másik szerviznél is volt más hiba miatt 2 éve de nekik csak meg mutattam ő szerint fej hibás, van hogy jobban lejátssza az a kazettát vagy nem. De újabban már ilyen fekete pontok vannak vagy fekete hullámzó csíkok, de szokott lenni hogy fehér pontok vannak van hogy ritkán segít már hogy jól bele pörgetek a kazettába és eltűnik.

SP kazetták jók, csak ha monos lejátszóval volt felvéve régen azt most már nagyon hangosan sug a hang kb 30-as hangerőre felkel rakni a tv-t hogy lehessen hallani a beszédet.

Meg nem tudom hogy tud úgy tönkre tenni egy szalagot ha be se gyűri de még is olyan máskor már ha még egyszer meg nézem mintha begyűrte volna korábban és kicsit hullámos a szalag is.

Fejet mindet megpucoltam alkohollal de semmi hatása nem lett.


Videó: https://www.youtube.com/watch?v=ucpCAIOt8-c



2021. szept. 17. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Írtam privátban.
2021. szept. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A fejegység tisztítására az alkohol nem a legjobb megoldás, mert leoldja a működéshez szükséges zsiradékokat is. Erre vannak speciális tisztító folyadékok.


Sajnos a fejegységről a szalagra is átkerülhetnek a koszok, az is okozhatja a pöttyöződést.


Illetve 3. opcióként a fejegység kopása is említhető.


Ha a fej és a szalag tisztítása nem célravezető az eszköz lecserélése talán a legjobb megoldás.

2022. jún. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!