Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha műszaki cikket ad valaki...

Ha műszaki cikket ad valaki zálogba, van értelme visszavásárolni, vagy jobb inkább veszni hagyni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem értek ehhez. A gyermekem tudtomon kívül zálogba adott egy laptopot és egy fülhallgatót, amiért nyilván kapott egy összeget. Ha szeretném visszavasarolni, vajon megér annyit, amit kérnek érte, vagy hagyjam veszni inkább? Soha nem volt hasonló problémám, nem tudom, mit érdemes tenni? Az új eszközök vásárlási összegeiről nem tudok. Köszönöm.

2021. szept. 20. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nektek kellene eldönteni, hogy milyen alapon adta a tudtod nélkül zálpoba a gépet, meg mire kellett neki a pénz? De ennyi erővel neki is adhattad volna a ezt az összeget ha most visszavásárolod. Ha nevelési oldalról nézzük, akkor nem vásárolnám vissza, és új gépet se vennék neki.
2021. szept. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Ezt te magad is ki tudod számolni.
2021. szept. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem a zálog összege a gáz, hanem hogy meglopott a gyereked.
2021. szept. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, vetted százért.

Beadta, kapott 40-et.

Van neki 40, te buktál százat (mert nincs laptop, ha másik kell, akkor azt ki kell fizetni).

Ha visszaveszed, nem tudom mennyi a kezelési költség, legyen 10 ezer.

Szóval visszaveszed 50-ért, akkor buktál 50-et, 40 a gyereknek, 10 a zálognak.

Mindenképpen buksz.

A kérdés csak annyi, hogy 50-ért a régi laptop, vagy 100-ért új kell neked?

2021. szept. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!