Miért nem lehet úgy meg javíttatni a Philips VR 550 VHS-t mint új korában?

Figyelt kérdés

2010 előtt még meg lehetett úgy javíttatni mint új korában de 2012-ben LP képfutást nem lehetett, 2018-ben volt szervizben szalag szélét rongálta meg ki lökte a kazettát meg nem pörgettet vissza, de tavaly már úgy tönkre teszi a szalagot mintha begyűrte volna pedig nem. Volt hogy elkezdte nem tud visszapörgetni meg hogy kikapcsol ismét ha berakok egy kazettát (szüleim videómagnójukkal kicsit át pörgetem így az enyém is tudta egy darabig) de mostanság elkezdtem használni ez a hiba elvileg megszűnt, vagy szerintetek nem?


Fejet is megpucoltam.


Hétvégén jó volt nosztalgiázni.



2021. szept. 23. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:

"ez a hiba elvileg megszűnt, vagy szerintetek nem?"

Hát azt mi honnan tudjuk? :D


"Miért nem lehet úgy meg javíttatni a Philips VR 550 VHS-t mint új korában?"

Mert már nem éri meg senkinek ezzel foglalkozni. Nem gyártanak pótalkatrészt, nem elérhetőek a szervizmanuálok, lassan kihalnak a műszerészek, akik még értenek hozzá.

2021. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Plussz a még elérhető alkatrészekben is öregednek és fáradnak az anyagok. Egy csomó elektronikában használnak mindenféle vegyi anyagokat, amik a levegővel érintkezve oxidálódnak, párolognak, kiszáradnak, stb. Egyszerűen az idő vas foga megrágja őket. Újat meg már évek óta nem gyártanak belőlük.


Na meg ahogy írták, egyre kevesebben vannak, akik értenek hozzá. Ők sem szerelik már őket napi szinten, mivel kevesen használják, nem éri meg és a régi dokumentációk sem annyira elérhetők már.

2021. nov. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!