Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi lehet az oka annak, ha a...

Mi lehet az oka annak, ha a tv csak villog, de áramtalanítás után pár másodperccel már jó?

Figyelt kérdés

Egy LG tévéről van szó. A 19 voltos tápegysége meg lett hosszabbítva (vezeték elvágás, betoldás). Sajnos félre lett kötve, nem vettem észre. Pár percig így volt bekapcsolva.

Miután észrevettem ezt, megcseréltem a vezetékeket. Most helyesen van összekötve.

A tévé bekapcsolás után azt a képet mutatja, amit szokott. Azaz LG középen, alatta az óra. Ez be volt állítva, most csak vonalak vannak a számok helyett.

A készenléti fény vörös fénye is villog.

Ha áramtalanítom a készüléket pár másodpercre, után jó lesz és akár órákig is működik rendesen.

De kikapcsolás után újra visszakapcsolva előrül kezdni.

Teljesen laikus megjegyzésem: mintha nem tudná magát inicializálni. Vagy ez hülyeség? Mindig ez az induló képernyő jönne be.

Próbálkoztam a gyári beállítások visszaállításával, de arra ugyanez a villogás kezdődik.

Olvastam valahol olyant, hogy az energiatakarékos beállítást kell kikapcsolni, és után jó lesz. De ilyen nincs a menüben.

Esélyes, hogy kuka? Újra sajnos nincs pénzem.


2021. szept. 25. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Valami megsült benne a fordított áramtól. Ha hosszabbítani kell, a 230V-os ágát szokták, hosszabbítóval. Amíg együtt tudtok élni ezzelna hibával, használjátok, aztán kuka és új. Tanulópénz, hogy nem házibarkácsolunk, hanem a boltban elérhető megoldásokat választjuk, egy hosszabbító nem nyírta volna ki.
2021. szept. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A 19 voltos részt kellett mindenképpen hosszabbítani. A szoba adottságai ilyenek, nem részletezem. Próbáltam gyári megoldást, pl. DC toldót, AC toldót kerestem. Lehet is ilyent venni, de nem a szükséges méretben.


Ilyesmire gondoltam eredetileg:

[link]

2021. szept. 25. 20:11
 3/14 Szirty ***** válasza:
Milyen keresztmetszetű, milyen anyagú vezető érrel rendelkező, milyen hosszú vezetékkel lett meghosszabbítva azt elárulod?
2021. szept. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Szirty ***** válasza:
...mert ha pl. UTP kábelt raktál akkor... khm...
2021. szept. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Vörösréz hangszórókábel. Bár nem ezekre soecializálódott, de mérnök ember volt a barkácsoló. 8 méter, átmérőjét meg kelle néznem a termékleírásban.

Azért így történt, mert a kábelcsatornában vezettem a készülékhez a koaxot és az áromot. Ott bem szerettem volna lógó vezetékeket, meg bumszli nagy átalakítót.

2021. szept. 26. 08:06
 6/14 A kérdező kommentje:

0,75-ös

[link]

2021. szept. 26. 08:10
 7/14 Szirty ***** válasza:

Csak az első két szót olvastad a kérdésben? :)

Keresztmetszet: 0,75 mm2

Anyaga: ?

Hossza: ?

2021. szept. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mindent leírtam
2021. szept. 26. 08:19
 9/14 Szirty ***** válasza:
0%

A hosszát látom.

Anyaga mi?

Mert ha alumínium, esetleg túl nagy a fesz. esés.

De a fordított tápfeszültség az elektronikának nem barátja.


Én kipróbálnám hogyan viselkedik a készülék a hosszabbítás nélkül a gyári hosszúságú kábellel.

2021. szept. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ember! Te nem tudsz olvasni. még a termék leírást is belinkeltem, de írtam, hogy 0,75-ös, 8 méter, vörösréz.

De linkelten mindent pontosan látsz. Többet én sem tudok.

Egyébként félre ne érts! Értékelem, hogy segíteni szeretnél, és köszönöm!

2021. szept. 26. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!