Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szerintetek érdemes venni egy...

Szerintetek érdemes venni egy xbox series s-t?

Figyelt kérdés
Nézegettem mostanában ezeket a gépeket. Szerintetek érdemes venni? Inkább 2 személyes játékokkal játszanánk barátnőmmel. Én esetleg ac valhallával. De a hangsúly a 2 személyes játékokon lenne.

2021. szept. 29. 13:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy nagy játék fan, de pl gta 5 el szívesen el pötyögök
2021. szept. 29. 13:13
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél, vegyél. Te pénzed, arra költöd, amire akarod.


Ha meg okos döntést akarsz, akkor veszel 2 db xbox 360 kontrollert, összekötöd a PC-ddel, és letöltöd rá a létező összes xbox + pc 2 személyes játékot.. Ingyen.

2021. szept. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Morzsi007 ***** válasza:
69%
Mindenképp olcsóbb a konzolos megoldás, kivéve ha van egy meglévő PC, ami alkalmas játékok futtatására.
2021. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Hát ugye a Series S a Series X gyengébb, lemezlejátszó nélküli változata. Meglehetősen jó árban van, és egy Game Pass előfizetéssel kombinálva lényegében a legolcsóbb játéklehetőség. (Illetve a legolcsóbb, ha lelopsz ingyen mindent a netről, de ezt hagyjuk.)

Ha nem zavar, hogy gyengébb a konzolod mint az X, akkor szerintem jó ötlet.

2021. szept. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Abszolút tudom ajánlani. Ha beírod a keresőbe, hogy "xbox" akkor volt egy hasonló kérdés (Xbox Game Pass - Xbox Series S - megéri-e?) 6 kérdéssel lentebb amire írtam egy elég hosszú választ, így most csak hozzátennék.


A Series S elsősorban full HD (1080p) és 1440p kijelzőkre készült és a játékok is ilyen felbontásban futnak rajta. Ez nem azt jelenti, hogy 4K TVre nem köthető rá, de ez az ára annak, hogy a legjobb ár - érték arányú konzol. A Game Pass előfizetést mindenképpen ajánlom hozzá. Belátható idő belül szinte minden játék jön a konzolok előző generációjára is (Xbox One) és ez egyelőre garantálja, hogy semmi égbekiáltó különbség nincs a játékok között a felbontáson kívül S konzolon.


Ezen kívül amit említettek előttem is, hogy erre a gépre csak a beépített digitális boltból lehet vásárolni játékokat. A menü magyar. Még egy sarkalatos pontja a gépnek, hogy a beépített tárhely viszonylag kicsi. 360GB használható, de azért még így is jó pár játékot fel lehet telepíteni egyszerre. Ha kevés a hely akkor vagy törölni és újra letölteni lehet a játékokat, vagy pedig tárolni őket külső HDDn. Van egy a géphez kapható bővítőkártya, de az még meglehetősen drága jelenleg.


Említetted, hogy kettes játékokat játszanál a barátnőddel. Csak figyelmeztetésképpen szeretném megemlíteni, hogy bár a régebbi (8-10 évvel ezelőtti) konzolgenerációknál teljesen alap volt, hogy majd minden játék támogatott 2-4 játékost egy gépről, az internet terjedésével ez ma már megváltozott. Leszámítva pár speciális játéktípust (pl verekedős vagy sport) a legtöbb nagy költségvetésű játékban NINCS lehetőség egy gépről együtt játszani, csak interneten keresztül, több géppel. Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek ilyenek, pl. a Gears of War sorozat vagy a Halo sorozat régebbi részei, de ha ilyen játékokat kerestek akkor alaposan körül kell nézni. Elsősorban a kis költségvetésű úgynevezett indie játékoknál gyakori ez még. Ezek a játékok sokszor vagy nagyon egyszerű grafikájúak vagy 2Dsek.


Ez az oldal sokat segít 2 fős vagyis co-op játékok megtalálásában: [link] Kiválaszthatod a konzolt és a "couch co-op" opciót ami azt jelenti, hogy két játékos egy gépről.

2021. szept. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Még egy sarkalatos pontja a gépnek, hogy a beépített tárhely viszonylag kicsi. 360GB használható, de azért még így is jó pár játékot fel lehet telepíteni egyszerre. "


Hajaj, erről el is feledkeztem. 360 gb-ra azért nem olyan jó pár játék fér fel. A nagyobb játékok már évekkel ezelőtt is 100 giga fölött voltak, és ebben a generációban csak tovább fognak hízni. Persze ilyen indie kis szösszenetekből ráférne így is mondjuk egy 10 darab simán, de mondjuk egy Forza vagy Assasins Creed szerű játékból 2-3 darabot tudsz felrakni és slussz.

2021. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Azért az átlagember nem 10 játékkal játszik egyszerre. Valhalla GTA és még gyakorlatilag több játék ráfér simán.


Azért kíváncsi lennék ki siet lepontozni ezeket a válaszokat :)

2021. szept. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Morzsi007 ***** válasza:
Lehet én vagyok csak ilyen, igaz fiatalon sem játszottam 1 vagy 2 játékkal többel. Ha végigjátszottam vagy meguntam, kerestem mást. Most a pc-n van 4 nagyobb játék játék meg Fortnite, amiből 1 vagy havonta 1x egy másikkal játszom.
2021. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Azért az átlagember nem 10 játékkal játszik egyszerre. Valhalla GTA és még gyakorlatilag több játék ráfér simán."


Nem, de ismétlem, a tendencia az, hogy növekednek a játékok, ez a tárhely méret pedig már most is nagyon hamar elfogy. De ettől még lehet ilyet venni, csak ezzel komolyan számolni kell. Pl. engem jelenleg ez tart vissza erősen a PS5-től is (na meg hogy igazából még semmilyen nagy durranás nem jött ki rá).

2021. szept. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!