Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érdemes-e TV okosítót venni?

Érdemes-e TV okosítót venni?

Figyelt kérdés
Nekem van egy képcsöves televízióm. Semmi baja nincsen. Az antenna (koax) bemenetén kívül csak Scart csatlakozó van rajta. Érdemes-e hozzá TV okosítót venni?

2021. okt. 3. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem nagyon. Inkább egy lapos okostévé, azon annyira nem élvezhető. A képcsővesnek meg elég jó az ára, ha olyan többet is érhet mint egy ún
2021. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudod rakotni sok esetben. Engedd el a témát.
2021. okt. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem
2021. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Létezik HDMi scart adapter. TV okosítók azzal működnek.

Ha viszont TV -t cserélsz alapból benne lesz az okosító...

2021. okt. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem 51 cm-es televízióm van. A szekrénysorban van elhelyezve. Nem akarok nagyobb képernyőst venni.
2021. okt. 3. 15:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne vegyél nagyobbat. Ha bedöglik akkor képcsöveset már nem fog sz tudni. Persze attól még lehet ez elmegy 20 évet...
2021. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Értem hogy nincs baja a TV vel csak sajnos mai világ folyamatosan változik.


A helyzet az hogy csak HDMI kimenetes TV okosító létezik.


Viszont létezik HDMI Scart átalakító.

Ez nem csak egy sima toldó mert a HDMI digitális jelet továbbít és a scart pedig analóg jelet vár. Szóval az átalakító digital analóg átalakítást is végez. Nem mindegy milyen a minősége.

Akad ilyen átalakító, de hogy melyik milyen arról ötletem sincsen.


2 féle TV okosító létezik.

Külön android alapú, a másik pedig a google Chromecast.


Nem mindegyiken van vezetékes számítógépes hálózati csatlakozó, úgy hogy a megfelelőt kell kiválasztani.


Kettő között az alapvető különbség hogy az első az egy önálló eszköz külön vezérelhető, a másik pedig szimplán egy telefonnal vezérelhető eszköz.


Meg kell keresni melyik a jobb megoldás.


Google chomecast egy jó eszköz, de wifi kell hozzá mindenképpen, és egy okos telefon amiről ezt vezérelni lehet.


Másikból az androidos TV okosító amiből sok verzió létezik, kínaiak mérhetetlen mennyiségű szemetet gyártanak ezekből. Van amelyiken az android TV re kitalált megoldása fut van amelyiken meg egy sima telefonos android. Előbbi egyszerűbb és jobban frissítik, utóbbi szabadabb de a gyártók nem nagyon erőltetik meg magukat a frissítések okán. Aminek következtében nem tudni melyik meddig fog működni. Egy ilyenbe belefutottam én is és így ez ma már használhatatlanná vált. Meg hát minősége is Kínaisan vacak. Már el se indul. Épp túlélte a 2 évet.


Legjobb ár érték arányú a Xiaomi Mibox S Sajnos ezen sincsen vezetékes hálózati csatlakozó. Ehhez is wifi kell.


Annyi ilyen Tv okosító van mint égen a csillag. Olyan nincs amelyik mindenkinek jó lenne.


HDMI scart átalakító mindenképpen szükséges.

Illetve a választott eszköz.

2021. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem oldható meg, hogy a régi, 4:3-as filmek a teljes képernyőt kitöltsék. A 16:9-es képek a hagyományos képernyőn úgy jelennek meg, hogy alul meg felül van egy fekete sáv. A 16:9-es képernyőn a 4:3-as képet viszont a képernyő közepén lehet látni.

Ha a televíziómon TV okosítóval egy régi 4:3-as filmet néznék meg, akkor a kép keretbe kerülne.

2021. okt. 5. 13:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Dehogy nem. Ez a TV től függ hogy ezt tudja -e kezelni.


Nekem is volt valami Philips meg Samsung CRT TV -n is egy 16:9-4:3 átváltó gomb. Ennek nincs köze a TV okosítóhoz.


4:3 -on vagy csík lesz alul felül vagy a kép két szélét nem látod ha a média anyag 16:9 -es vagy szélesvásznú.


4:3 as anyagnál ilyen gondod nem lesz...


Kulcs kérdés a HDMI - scart átalakító Ebben nézzél szét ha tényleg ezt szeretnéd választani.


A Tv jelenlegi fizikai helyét lemérném és annak megfelelő TV -t keresnék. Nem csak nagyok vannak. Okosban természetesen.

Mai divat a fal méretű TV. 100cm átló alatt nehéz jót venni de akadnak azért. nekem is van 24" is. Pontosabban mindkettő monitor és TV is.

Fizikai mérettel lehet online keresgélni meg el lehet menni boltba is érdeklődni.


Ha nem akkor átalakítót kell vadászni.

2021. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jaguar3 válasza:

Q Plus Smart tv Box okosítót lehet csatlakoztatni régi tévékhez is sima analóg kábellel. Talán a képarányt is képes érzékelni. Erős hardver 4/32 GB.

Alcor W500-tp vezeték nélküli érintőpados billentyűzettel ajánlom.

2023. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!