Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Közlekedsz fejhallgatóban /...

Közlekedsz fejhallgatóban / fülhallgatóban, miként szoktad, zajszűrős a készülék?

Figyelt kérdés

Biztonságban érzed magad, ha nem hallod a környezeted (ill. nem igazán hallod)?

Természetesen, véleményeket, történeteket is szívesen fogadnék, nem csak szavazatot! (minden szituációt nem lehet részletezni, így a hozzád legközelebb állót jelöld)

Életkort is jó lenne, ha írnátok! Látnánk, melyik korosztály, mit gondol erről, habár a zenehallgatás nem életkor függő.



2021. okt. 12. 00:37
A kérdező szavazást indított:
Használom mindenféle közlekedési helyzetben (tömegközlekedés, gyalog, kerékpár, roller, futás)
Használom, de csak tömegközlekedési járműveken, ám gyalogosan, kerékpárral, rollerrel nem
Használom, tömegközlekedési járműveken, gyalogosan, de kerékpárral, rollerrel és futás közben nem
Használom, tömegközlekedési járműveken, gyalogosan és futás közben, de kerékpárral, rollerrel nem
Még vezetés közben is használom (motorkerékpár, autó)
Nem használom közlekedés közben egyáltalán
Egyáltalán nem használok sem fejhallgatót, sem fülhallgatót
Egyéb, kifejtem hozzászólásban
25 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Manapság már nem használok, mivel autóval járok. Sajnos látok sűrűn olyanokat, akiknek vezetés közben is be van dugva a fülük, az olyat irtózatosan keményen büntetném. Biciklin sem hallgattam soha, mivel bicikliutak még nem nagyon voltak akkoriban, amikor bicikliztem, közúton meg autóhoz hasonlóan nem dugom be a fülem. De gyalog és tömegközlekedésen simán, nem volt zajszűrős fülesem, de az in-ear fülhallgató amúgy is jól szigetel, ha szól a zene nem hallasz kintről semmit. Nem zavart soha, főleg nem buszon, de gyalog sem.
2021. okt. 12. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Használom sétálás közben, Redmi Airdots, zajokat alig engedi át. Természetesen úton áthaladáskor nagyon körbenézek, eddig semmi probléma nem volt.

Vonaton is végig használom, kallert észreveszem ha jön.

Kerékpározás közben elképzelni nem tudnám, ott nagyon sokat számít a hallás.

2021. okt. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tömegközlekedés során használom.


Egyéni közlekedés (gyalog, kerékpár, stb.) nem használom, mivel ott a külső környezetre való figyelés fontos, és szükség van a fülemre is ehhez.

2021. okt. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3


Ja,a kor lemaradt:


31/Ffi

2021. okt. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Morzsi007 ***** válasza:
Kertünkben közlekedek zajszűrős fejhallgatóval, miközben nyírom a füvet. Régebben airpods-ot használtam kültéren, irodában. 1. generáció, ott pont jól beszűrődtek a környezeti zajok, mindent hallottam bizonyos hangerőn (nincs zajszűrő).
2021. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szirty ***** válasza:
Nem!
2021. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tömegközlekedésen használom, utcán sem mindig veszem ki, legfeljebb lejjebb halkítom, kikapcsolom a zajszűrést (egy mozdulat). Kerékpározás közben soha nem használom, de azért volt rá példa. Laktam pár évéig vidéki kisvárosban, akkor minimális közlekedési sűrűség mellett használtam. Pl. voltam postás kézbesítő, akkor meló közben is hallgattam néha.

Munka közben más melóhelyen is, ahol lehetőség volt rá. Kertészkedésnél szintem mindig. Amióta vezeték nélkül is van, sokkal egyszerűbb.

Budapesten viszont kerékpározáshoz soha! Vezetésnél pedig nem túl hangosan az autó hifi szól. Fülest nem használnék vezetéshez!

2021. okt. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Használok időnként.


Gyalog, bringával "in-ear" kütyüt olyan hangerőn, hogy a környezeti zajokat ne nyomja el, különösen kerékpáron ez nagyon fontos ("zárt" bringaúton kényelmesebb, ott lehet tekerni a hangerőn, de városi forgalomban kb. úgy szól, mint egy normális autóban a rádió, semmi extra.). Természetesen nem zajszűrős, szeretek élni :-)


Kocsiban természetesen soha. A zene szól az autó hangrendszeréből, kihangosító meg van (ha hívnának), nem félek sem használni, sem nem használni...

2021. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as!

Kissé ellenmondásba keveredtél. Nem zajszűrős, csupán in-ear füles, hiszen élni szeretnél?

Nem tudom, milyen ár fekvésű, milyen minőségű a fülesed, de


"A hallójárati (in-ear) fülhallgató bárhol használható és kimagasló előnye a kiváló izoláció (izoláció = mennyire szigetel el a környezet zajától). Fontos tudni, hogy az in-ear technológia akkor szól megfelelően, ha mélyen a hallójáratba illesztve, a szilikon, vagy más anyagból készült illesztékek légmentesen tömítik a dobhártya és a meghajtó membránja által közre zárt aprócska teret. Az ide bezárt levegőt kell ugyanis a membránnak megmozgatnia, hogy a hanghullámok megrezegtessék a dobhártyát és kialakuljon a hang érzékelése." /muzix


Lehetek őszinte? Nem személyesen neked szól, ne sértődj meg! A tiédhez hasonló kijelentések olyanok, mint azok érvelése , akik csak egy pohár sört, vagy egyéb alkoholt isznak vezetés előtt, hiszen az szinte semmi...

Közlekedési eszközt használva a leghalkabb zene, de már önmagában a fej,- fülhallgató viselése is csökkenti a környezeti hangok fülbe jutását.

Igen, autóban is szólhat a zene. Illik ott is igen piano módon hallgatni a saját magunk és mások épsége érdekében. A kerékpárnál, rollernél nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy kifejezetten veszélyes közlekedési eszköz! Amíg a mai autókban van mindenféle balesetmegelőző és arra figyelmeztető műszaki megoldás, sőt, légzsákok is, de magam a jármű váza is védelmez, addig a kerékpárnál, rollernél semmi nem védi a használóját. Tehát, az érzékszerveinkre fokozottabban szükségünk van, így semmiképp nem indokolt a fülesek használata!

Hozzáteszem, is ez érvényes gyalogszernél is!

Természetesen, mindenki eldöntheti, neki mi a fontosabb!

2021. okt. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul fogalmaztam. Nekem "in-ear" a gyári apple fülhallgató is. Annak pedig az izoláció nem erőssége.. így már nem igazán áll a többi. Az "agybadugós" szarok az én fülemben nem maradnak meg, ha akarnám sem tudnék olyat használni.


Az, hogy indokolt vagy nem, mindenki eldöntheti maga (természetesen nem indokolt, ahogy vezetés közben sem semmi, ami bármennyire is elvonja a figyelmet), annyira azért nem parázok, hogy fullos védőfelszerelésben tekerjek 8 tükörrel és küllőnként kivilágítva mindent.. :-) Hozzáteszem, nem Bp-en élek, egy kisebb városban, mind a forgalom, mind a kockázat ehhez igazodik.

2021. okt. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!