Érdemes megvenni egy ilyet?

Figyelt kérdés

Találtam a neten egy Musical Fidelity E11 erősítőt.

Kicsit olvasgattam róla és egész jónak tűnik.


Viszont már több mint 20 éves.

Eddig 3db, 20 évnél régebbi erősítőm volt, és mindegyiknél előjött valami hiba.

Tudom, a Musical Fidelity minőségi erősítőket gyárt, de attól még ezek is öregszenek.


Még annyi, hogy hasonló árban lehet kapni NAD C326 BEE-t.

És ez utóbbit jóval újabb.

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?



2021. okt. 16. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri. Nemcsak a márka jó híre miatt, a felépítése is igen komolynak tűnik. Persze a potméter vagy kondenzátorok cseréje előfordulhat ilyen idős készülék nél, de nagy baja nem lehet, ha személyes átvételkor jól működik. Látatlanban postázva nem venném meg. Az említett esetleges hibák javítására 10-20 eFt-ot nem szabad sajnálni.
2021. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, egy ilyen erősítőhöz elég drága egy kondenzátor csere.

70000Ft maga az erősítő.

Esélyes hogy előbb-utóbb ki kell cserélni kondit, potit és már 90000Ft-nál járunk.

Ennyi pénzért nem lenne érdemes inkább egy Audiolab 8200A-t vásárolni? Mert ez utóbbi sokkal újabb másrészt szintén nem rossz márka

2021. okt. 20. 20:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. Ilyen szempontból biztosabb az Audiolab. Azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a jó erősítők sem egyformán szólnak, ezért a meghallgatás alapján történő döntés a legbiztosabb. Vagyis, hogy hosszabb távon is tetszeni fog-e. Így már nem is olyan egyszerű. Ezért nem mindig a legjobb műszaki megoldás a célszerű, hanem a legjobb elérhető hangzású megvásárlása, ezen a szinten pár tízezret nem szabad sajnálni.
2021. okt. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!