Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autós erősítőt szeretnék...

Autós erősítőt szeretnék benti használatra átalakítani (többi lent) mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Hello

Ugyebár az autós erősítők olcsóbbak és szerintem elég jól is néznek ki de ez mellékes

12 volttal működnek és a problémám fő gyökere is olyan 200-400 wattosat vennék amihez nem elég egy sima trafó ugyanis szükség lenne szerintem kb 50-100 A-ra is .

Milyen átalakítót ajánlanátok?

tanácsot linkeket stb pls!

Nem riadok vissza egy kis szereléstől és csináltam már sok ilyen dolgot.


2010. szept. 3. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az nem baj, hogyha az olcsó vezetékbe beleerőszakolsz 50-100 Ampert, és vesztesz a 12 voltos feszültségedből magán a vezetéken 4-8 voltot?
2010. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
magyarázd el ezt most pontosabban hog érted lehet péntek van azért nem vágom^^
2010. szept. 3. 21:43
 3/12 anonim ***** válasza:

"mit ajánlotok?"


A tápegység árán vegyél egy normális erősítőt.

2010. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem hinném hogy olyan sok lenne másrészt hogy idézzem "ez a válasz nem volt hasznos"
2010. szept. 3. 22:31
 5/12 anonim ***** válasza:
De,az.Csak még most nem tudod......
2010. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
jólvan menynél szépen aludni nem szeretem az okoskodást és ne kezd nekem hogy nem az mert igenis az na viszlát.
2010. szept. 3. 22:52
 7/12 A kérdező kommentje:
konkrétan arról van szó hogy van egy 300W-os autóerősítőm amit kaptam szóval ....
2010. szept. 3. 22:54
 8/12 anonim ***** válasza:

csak annyi, hogy 50-100 Amperhez elkell 1,5-3 cm vastagságú vezeték, hogy ne legyen nagy az ellenállása, így OHM TÖRVÉNYE szerint nem fog esni rajta nagy feszültség.


másik kérdés, hogy meg tudod-e úszni olcsón a transzformátort, amit te 12 volt feszültségre tervezel, 100 Amper áramerősségre


! ! ! úgy tűnik neked gőzöd sincs mi a probléma ! ! !


Ez amit linkeltem, csak 8 amperes.

[link]

ilyenből kellene neked még venned 12 darabot és párhuzamosan kötnöd, hogy elérhesd az áhított 100 ampert szekunder oldalon.

Most eddig 210624 Forintnál tartunk, és még csak tápegységet vettünk az autós erősítődhöz.

a 230 Voltos hálózatodat mindez 5 amperrel fogja terhelni, így érdemes lenne erősebb vezetékeket venni a konnektorig.


plusz a 3 cm vastag vezeték, ami a szekunder oldalt és az autós erősítődet köti össze, amit akár már az oszlopról is lophatnál, ha olcsón akarod megúszni.


vagy akár építhetsz is magadnak egy trafót, de akkor már 3,5-4cm vastag vezetéket kell tekercselned a szekunder oldalra:

[link]


Ezért mondta az előbb a kedves kolléga az elején, hogy jobban járnál, ha vennél egy tisztességes nagyfeszültségű erősítőt otthonra. Ohm törvénye ugyanis mindenhol ott van, ha tetszik, ha nem.

2010. szept. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Esetleg ha már megvan,használható lenne ,ha nem szükséges a maximális teljesítmény.Egy 20 Amperes stabil áramforrással már elég teljesítményt leadna egy szobai zenehallgatáshoz.Az még ésszerű határon belül lenne.

[link]

2010. szept. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez egy 30-as


[link]

2010. szept. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!