Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mikor éri meg fejhallgató...

Mikor éri meg fejhallgató erősítőt venni?

Figyelt kérdés

Hifiman Deva-hoz érdemes lenne venni egyet? Jelenleg vezetélnélüli és vezetékes módban is használom. Vezetékesben vagy pc-ről (alaplapi realtek alc1220) vagy a házimozi erősítőről (Denon AVVR-X2600H).

Érdemes lenne egy jobb dac-amp kombóra beruháznom?



2021. nov. 7. 18:11
 1/7 Morzsi007 ***** válasza:
Ha jól tudom, akkor a Deva vezetéknélküli, vagyis van benne DAC meg erősítő. Ha pc-vel hallgatod, akkor usb kábellel kösd össze, (digitális jel), így a saját DAC-ját fogja használni. Egy próbát megér.
2021. nov. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez még eszembe se jutott. Egyébként azt elfelejtettem leírni, hogy azért gondolkozom erősítőn, mert, ha nem a saját kis eszközét használom nincs kellemes hangja. Összemosott hangja van pc-ről és házimozi erősítőről is.
2021. nov. 8. 07:55
 3/7 Morzsi007 ***** válasza:
Azért írtam az usb kábelt. Én is így hallom legjobbnak a hangját a fejhallgatómnak (Sennheiser Momentum 2W), főleg, ha jobb minőséget hallgatok pedig nem egy komoly darab.
2021. nov. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A te fejhallgatód drágább, mint a Deva.

Egyébként kipróbáltam és így sokkal kellemesebb a hangja, eltűnt belőle az a kellemetlenség.

És még egy utolsó kiegészítés: a Deva alapból vezetékes csak van hozzá egy bluetooth vevőegység.

2021. nov. 8. 15:04
 5/7 Isti1976 ***** válasza:
Az impedanciája 18ohm, tehát bármi meg tudja hajtani, emiatt önmagában nem kell hozzá fejhallgató erősítő, viszont sem a PC chip, sem a házimozi erősítő fejhallgató erősítője nem elég jó, magas a zajuk és harmonikus torzításuk, azt hallod olyan ködösnek. Vennék pl egy Hidizs S8 vagy S9-et hozzá (79USD). Ne ijesszen meg, hogy a márka boltokból ismeretlen és az eszköz méretre pici, HiFis körökben jól ismert, elismert, mérései kitűnőek, saját webshopból árulnak, így tudásához képest olcsó.
2022. jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot! Lehet majd beruházok rá. Te melyiket vennéd, az s8-at vagy 9-et?

Egyébként a hifiman se jól ismert márka itt.

2022. jan. 12. 11:29
 7/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%
A Hifiman ismert fejhallgatómárka a Hifisták körében. Hogy itt nem az, az egy dolog, azért lehet, mert kevesen merülnek el a Hifi világában és megelégszenek egyszerűbb olcsóbb megoldásokkal. Nem vesz mindenki DAC-ot, fejhallgató erősítőt külön, hanem egy 20000Ft-os BT fejesen hallgatja a veszteséges tömörítésű zenét. Azok nem ismerik a márkát.
2022. jan. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!