Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék egy külső hangkártyá...

Szeretnék egy külső hangkártyát venni kizárólag zenehallgatásra. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy Audio-Technica ATH-M50x fejhallgatóm.

Szeretném az alaplapi Realtek-es hangkártyát lecserélni, egy külső hangkártyára, vagy DAC konverterre, igazából mindegy, csak jó hangminőséget kapjak.


Kicsit szétnézegettem a neten, és a következőkön gondolkodok:

- Focusrite Scarlett (külső hangkártya) (pontosan nem tudom még melyiket érdemes a szériából megvenni.)

- Lexicon Lambda (külső hangkártya)


Illetve, gondolkodtam, hogy veszek egy fejhallgató erősítőt, pl.: [link]


Annyira nem értek én ehhez, a fejhallgató erősítő, az alaplapi hangkártya által kreált hangot erősíti tovább, vagy van saját hangkártyája?


Nagy szükségletem nincsen, nem kell 5.1/7.1.

Elég a sima Stereo.

A fejhallgatóm ellenállása csak 38 ohm.


Ha van jobb ajánlatotok, szívesen megfontolom, de a kb. ~40 ezer a felső határ amennyit szeretnék rá költeni.


Nekem, most csak a hangminőség számít, mivel a fejhallgatómat direkt próbáltam úgy kiválasztani, hogy ne legyen mély/magas kiemelése, így szeretném, ha a külső hangkártyának / DAC-nak sem lenne. (Igazából nem tudom, hogy van-e nekik, de jobb előre szólni.)


Köszönöm előre a segítséget.



2016. júl. 19. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

38 ohm még relative alacsony, nem kell ahhoz erősítő, hacsak nem azt akarod, hogy szétrobbanjon a fejed maximális hangerő esetében. Egyébként ha az erősítő vagy hangkártyában található erősítő impedanciája magasabb, mint a fejhallgató 1/8-a, akkor torzítani fog, ezért nem hiszem, hogy külön erősítőre egyáltalán szükséged van. Meg ahogy látom nem hiszem, hogy az általad felsorolt hangkártyák funkcióit kihasználnád, ha otthoni multimédiás felhasználásra lesz.


Én inkább "csak" egy amp+dac kombót javaslok. Azt tudnod kell, hogy a külső hangkártya vagy dac nem javítja a hangminőséget, csak az elektromos zajt tudod kiszűrni azzal, hogy fizikailag kiveszed az amúgy nagyon zajos gépházból és olyan helyről indítod az analóg jelet, ahol biztonságban van.

2016. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, hogy 38 Ohm-os fejeshez, még nem létszükséglet az erősítő.

Viszont, ahogy olvasgattam, a Realtek alaplapi hangkártya minősége nem a legjobb, és már egy 5-10 ezres hangkártya is jelentős javulást hozhat. (Ezt csak felhasználók véleménye alapján raktam össze.)

Igazából, csak a hangminőséget szeretném javítani, semmi mást.

Esetleg, tudnál ajánlani, egy amp+dac kombót? Egyelőre tanácstalan vagyok a témában...

2016. júl. 19. 15:15
 3/14 anonim ***** válasza:

Ellenkezőleg, a mai alaplapi hangvezérlők teljesen kiszorították a belső hangkártyákat a piacról, már >egy jó ideje< nincs értelme hangkártyát venni, ha megfelelően el vannak szigetelve.

[link]


Külső hangkártya meg más kérdés, természetesen az is csak a zajt fogja kiszűrni, ha egyáltalán van. A felhasználók véleményét pedig nem kell komolyan venni, mindenki 5 csillagot ad mindenre, ha az adott termék nem romlik el. Ebben az esetben nem is értik, hogy mit is vettek és mi változott pontosan.


Ennél jobban nem tudom összefoglalni, hogy pontosan mire van szükséged, több ajánlatot is írtak:


[link]

2016. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A linkeket megnézem.

Őszintén, én nem hallok semmilyen alapzajt. Kipróbáltam, hogy a kábelt kihúztam a fejesből, és vissza, és semmilyen hangot nem tapasztaltam. Szóval nem volt, sistergés, recsegés, stb....


A fejhallgatómat miután lecseréltem a mostanira, azóta a zenékben, amiket hallgatok, sokkal finomabb, rejtett hangokat, hangszereket is meghallok, szóval ez már egy jelentős javulás volt.

Őszintén, amit szeretnék. az az, hogy amikor a VLC-t felveszem egy bizonyos % fölé, (zene függő, hogy mennyi) ne, vagy csak később kezdjen el recsegni.

Igen persze, ez már eléggé hangos zenénél jön elő, és 90-95%-ban, csak 40-60% között hallgatom a zenét, ami eléggé "halk", olyan háttérzene hangosságú, de néha, jóérzés 1-1 szám erejéig felvenni, hangosra, viszont, kiábrándító, amikor néhány hangnál, már elkezd recsegni, és ezt szeretném kiküszöbölni.


Nos, akkor megnézem a linkeket is, amit küldtél...

2016. júl. 19. 16:06
 5/14 A kérdező kommentje:

7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec), ELNA Audio Caps


Ez a Audio Codec van az alaplapomban, hogyha esetleg kellene...

2016. júl. 19. 16:11
 6/14 A kérdező kommentje:

Eléggé sok válaszom van, így belegondolva, egyszerre is megírhattam volna őket...


"Before you go buy an DAC amp combo, if you already has transparent sound and you have nothing wrong with your onboard DAC then you will not notice a difference between your onboard and a DAC and if you buy an DAC you will need an amp."


A fejhallgatóm hangjának, mint említettem, nincsen kiemelése, nincsen háttérzaja, szóval, ezt követve nincsen szükségem DAC+AMP kombóra.


Tehát, már csak annyi maradt, hogy van-e valamilyen lehetőségem, a hangerőt úgy megnövelni -mint említettem-, hogy egy bizonyos dB felett ne, vagy csak később kezdjen el recsegni?



Egyébként köszönöm az eddigi segítségedet, természetesen ment az upvote, és eléggé sok pénzt spóroltál meg nekem. :D

2016. júl. 19. 16:17
 7/14 anonim ***** válasza:
Írd körbe a recsegést, hogy pontosan mit hallasz. Nem lehet, hogy elérted a fejhallgató limitjét vagy ennyire nagy hangerőre van szükséged?
2016. júl. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=9hO62yuLWc4


2:14 Amikor a basszus jön, van ilyen utórecsegés (vagy mi). Egyébként halkabban nem. Nem minden zenénél jön elő egyébként.

Ja, amúgy a VLC-met azt hiszem 150%-ig lehet felhangosítani. 100% vagy az alatt nincsen semmilyen torzítás.


https://www.youtube.com/watch?v=EsLqcxP3PuQ


Elejénél van az a magas hang, ami vezeti az egészet, ott betorzít.


Igazából, így átnézve a zenéimet, nem mindnél torzít be, ugyanaz a magas, mély hang. Van amelyiknél igen, van amelyiknél nem, pedig mind .mp3 256kb/s - 320kb/s bitsűrűségű.


https://www.youtube.com/watch?v=yywTlfWhqa8


Ennél pl.: Az elejénél torzít + recseg is. Szóval, az egész így szétesik.


Ez csak pár volt persze, mutatni akartam magas, mély, és basszus példát is.


Mivel nem mindnél recseg be, lehet, hogy a producer is olyan hangot használhatott, ami magas dB-en berezeg egy "átlagos" monitorstúdió fejhallgatón, vagy valami?

2016. júl. 19. 19:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, előkerestem az én utazáshoz használt m40x-emet, de az általad linkelt zenéknél szétrepedt a fejem, olyan hangos maximális hangerőn, telefonon kellett kipróbálnom. Nekem ez esetben nem recseg.


Biztos hogy nem hallgatod egy kicsit túl hangosan? Esetleg megpróbálhatod a realtek driverét frissíteni, az is lehet baj.

2016. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igazából nem szoktam ilyen hangosan hallgatni... 2-3 hetente egyszer feltekerem ilyen hangosra 1-1 szám erejéig.


Lehet, hogy a VLC-vel túlhajtom? Elvileg akárhány %-ot betudok állítani, tehát 300%-ig is feltudom tolni akár.....

2016. júl. 19. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!