Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ez a kis kütyü alkalmas arra...

Ez a kis kütyü alkalmas arra amire használni szeretném?

Figyelt kérdés

Nost vettem egy új tv-t amin nem jó a Jack aljzat. Csak e miatt nem szeretném visszaküldeni. Olyan mint ha nem érintkezne rendesen a jack dugó. Nagyon halkan szól és nem találok rá beállítást hogy hangosabb legyen. Ezért arra gondoltam hogy vennék egy ilyen kis kütyüt ami átalakítaná nekem az optikai kimentét a tv-nek RCA-ra.


[link]


A tv viszont egy: [link]



2021. nov. 13. 14:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A jack kimenet fejhallgatónak szokott lenni, aminek a hangereje a menüben, a hangbeállításoknál külön állítható, a rendes hangerőszabályzó szervek nem hatnak rá.
2021. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Zzzoli ***** válasza:

1#

Ez nem így van, ha bedugod a fülest akkor lekapcsolja a tévé hangszóróit és ugyanúgy a távirányítóval hangosítod halkítod.

Mi értelme lenne ha nézed fülessel mondjuk az ágyból és a menüben kellene turkálni.

Milyen fülest dugtál rá a tévére? Rendesen benyomtad?

Amit linkeltél azért nem jó, mert vonali kimenete van, külső erősítőhöz lenne jó, vagy ezután még kellene egy fülhallgató erősítő.

2021. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
mikrofonos a füles? lehet az a baj
2021. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Külső hangfalat szeretnék rákötni. Tényleg elveszi a tv hangját de ha feltolom maxra jack be dugva a nagy hangfalat akkor a nagy hangfalat is fel kell tolnom maxra hogy halljak valamit de azt is csak nagyon halkan.


Én még arra gondoltam hogy nem-e lehet a jack aljzat a ludas, pl picit tágabb a kelleténél?

2021. nov. 13. 15:50
 5/18 A kérdező kommentje:
Serioux HT5100C-t szeretnék rákötni egy Jact->RCA kábellel. Előző tv-vel működött semmi baja nem volt. Azt visszakötve is működik, de ezzel nem.
2021. nov. 13. 15:51
 6/18 A kérdező kommentje:
Bluetooth hangszóró viszont ugyan úgy szól róla mint ha telefonnal használnám.
2021. nov. 13. 15:53
 7/18 Salx Narval ***** válasza:
Ha tágabb lenne akkor max recsegne-ropogna, v néha csak az egyik hangszóró szólna ha megmozgatnád de magát a hangerőt nem befolyásolná. Én egyszerre használok 2db aktív hangfalat és erősítőn keresztül 4db passzívat ugyanarról a Jack aljzatról leosztva ( fejhallgató kimenet) az erősítőre én is Jack-RCA-val csatlakozok. Megmondom őszintén nem tudom, hogy a fejhallgató hangereje szabályozható e menüben mert amikor összeraktam a rendszert elsőre működött és jól is szólt minden ezért nem foglalkoztam vele. A laptop fejhallgató kimenetére is ugyanígy csatlakoztam amikor okosítottam a rendszert. Tedd fel a fülest és mozgasd meg azt a dugót, ha lötyög azt észre fogod venni.:D
2021. nov. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ha elkezdem benne forgatni vagy mozgatni bármilyen irányba akkor visszakapcsol a saját hangszóróira. Ha visszafordítom vagy elengedem akkor meg a fülhallgatón szól tovább.
2021. nov. 14. 08:51
 9/18 Salx Narval ***** válasza:
Akkor pedig az aktív hangfalaknak is meg kellene szólalnia. Sajnos nem tudok mit mondani, nálam ugyan így van és szól rendesen. Próbálkozz, hátha rájössz valamire.
2021. nov. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Megszólal csak rettentő halkan. Mindegy mit dugok bele, fülhallgatót vagy aktív hangfalat nagyon de nagyon halkan szól, mint ha suttogna. Ma szétszedtem a kis bluetooth hangszórómat amin sajna nincs fülhallgató kimenet és a hangszóróinak a vezetékeinek a helyére forrasztottam egy ugyan olyan vékony hangfalkábelt mint az aktív hangfal vezetékei. A kábel másik végére meg rca kábelt forrasztottam. Most hirtelen így oldottam meg. Így szól ugyan rendesen. De azért majd venni fogok egy digitális-analóg konvertert is, ami az optikai kábelt rca-ra vagy jack-re alakítja.
2021. nov. 14. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!