Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen használt hangfalat vegyek?

Milyen használt hangfalat vegyek?

Figyelt kérdés

120-180k körül költenék rá.

Ne legyen 15 évnél öregebb, se kínai.

Egyszer vettem egy klipschet amit kínában gyártottak és elég csúnya tákolás volt benne.

Erőteljes, részletező hangfalat keresek.

Előny ha dupla csatlakozó van rajta.



2021. nov. 22. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Használtan abból lehet válogatni ami épp eladó.


Sok gyártónak van sajnos kínai összeszereldéje. Klipsch nél előfordul. Amerikai márka, aztán ők biztos hogy a pénzre mennek. Egy dollárért átköltöztetik a gyártást ha kell.

Dali nak is volt, de ők vissza vitték Dániába a minőségi problémák miatt.

Mondjuk műanyag alkatrészeket sokat föccsöntetnek kínában most is...

Ez sajna érződik is rajtuk...


Olyat nézzél amiről tudni hogy nem kínában gyártják.

Focal mondjuk. B&W szintén. ... stb

úgy is el kell menni megnézni és meghallgatni.


A részletező hang mondjuk nem Klipsh szerintem :D

2021. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Amiket eddig néztem:

Triangle, Dali, B&W, Focal, Monitor Audio

A Tannoy-nál kicsit fura nekem hogy a magassugárzó egy másik hangszóróba van beépítve...

A Taga Harmony-ról mit gondoltok?

2021. nov. 22. 11:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Tannoy nem Kínába költöztette a teljes gyártását?


Mintha a FyneAudio az onnan kivált vagy hát kirúgott alkalmazottakból alakult volna...


Taga is jó...


Nekem a Focal, és a Dali a kedvencem.

2021. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, egyáltalán nem ismerem a Tannoy-t.
2021. nov. 22. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem kettő van itthon ami tetszik, hogy használtan van e azt nem tudom


Q-Acoustics 3050i. Ezt azért vettem mert akciós volt, és nagyon olcsó, dolgozó szobába kellett valami ami zörög. :) Angliában vettem annó. Nagyon szeretem, kellemes hangfal. A Made in china rajta van, de teljesen érdektelen számomra ez a felirat, mivel brit márka, angliában se fognak jobban dolgozni. Van egy másik márkájú hangfalam ami szettben van házi mozira de szeretőként is 3x ennyibe kerül, azt nagy meglepetésemre egy picit lezenélte.



Örök szerelmem a hobby szobámban zenélő régi BW 603 S2 talán hangfal. 20 éve vettem kb őket, ő egy régi rotel erősítővel van párosítva.


Én ezeket nézném meg, de inkább el kéne menni meghallgatni őket.

2021. nov. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" szeretőként is 3x " = de sztereóként is 3x ...


:)

2021. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 "angliában se fognak jobban dolgozni" --> DE
2021. nov. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7: Köszönöm, nem az volt a kérdés hogy okoskodjunk hogy hol dolgoznak jobban ezért én azt írtam hogy "számomra".


Nekem mindegy én így gondolom. ahogy azt is ,hogy 6 éve importálok egy terméket ami kínai, mert az alapanyaga bambusz..

Minden viszonteladóm jött hogy kéne svájci mert sokan árulnak belőle svájcit. Én röhögtem először mert elképzeltem a svájci bambuszmezőket..

Na ment tovább a dolog, egyszer kitaláltam hogy ismerősnek burgerlandban van egy bérelt épülete, oda bekerül a termék, és átalakíttatom. Az alakíttatás alatt egy vágókorongot kell érteni, egyszerűen bele vágunk. Ezzel máris lehet osztrák. Igaz nem svájci, de lehet mondani hogy nem svájci hanem osztrák, a határnál csinálják, azt mindenki gondol amit akar.


Nos bejött, ebből van több hangfalam is itthon, meg plusz autóm és miegymás, mert nagy felárral megveszik a terméket, sőt rengeteg viszonteladó kapja a visszajelzést hogy az osztrák termék jobb minőségű, ezt tapasztalják.


Szóval nem kell a kérdezőnek kínait venni, sőt ha nem vesz semmit az se mozgat meg, csak leírtam hogy kínai és nekem mindegy..


Ha a BW is kínai, kerülje el azt is.. De van focal hangszóróm, a hajóba vettem és kínai, azt is kerülje el, bánom is én.

2021. nov. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Isti1976 ***** válasza:

Szerintem nézz szét a stereo.de -n.


[link]


"klangniveau" szerint rakd csökkenő sorrendbe és ami a listában előbbre áll, azt hallgasd meg, ha találsz használtan jó áron.


Persze ez sem szentírás, de legalább egy jó támpont. Arra azért készülj, hogy a 180k kategóriában a lista vége felé lesz használtan is, de biztosan találsz 5 csillagos "Preis-Leistung"-ú hangfalat a listából, ami megfelel majd, ennyi pénzért legalább legyen jó ár/érték arányú.

2021. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!