Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Stúdió monitorokat zenehallgat...

Stúdió monitorokat zenehallgatásra megéri használtan venni? Honnan és melyeket, ha még nem volt minőségi hangfalam és nem adnék rá többet, mint hatvan ezer?

Figyelt kérdés
Gondolom aktívak olcsóbbak újonnan is. De milyen kábel kell, hogy számítógéppel összekössem?
2020. máj. 28. 20:07
 1/4 anonim válasza:
Nekem 2x M-Audio BX8 D3-am van, ez 45 ezer forint környékén van (1 db), de cserébe 150 W-os és úgy játsza le a hangokat, ahogy eredetileg lettek rögzítve. Újonnan vettem őket, én semmit sem veszek használtan. Stúdió monitoroknál ügyelni kell még arra is továbbá hogy megfelelően helyezd el őket a szobában, mert nem fog jól szólni. Meg lehet hogy subwoofer is kell majd a teljes élményhez...
2020. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy megfelelően helyezzem el? Mire figyeljek oda?
2020. jún. 1. 13:23
 3/4 anonim válasza:
háromszög alakban helyezd el, tehát szembe neked balra és jobbra egy hangfal, valamint magad felé fordítsad őket. De amugy sok minden számít még, pl: szoba mérete, helyzet az ablakhoz/ajtóhoz/falhoz képest, van-e subwoofer stb
2020. jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
olcsóbb monitorokat igen, drágábbakat nem annyira. az olcsóbb monitorok lényegében jobbfajta hifi hangfalak, de a rendes stúdiómonitorok nem zenehallgatásra valók, nem az a céljuk, hogy jól szóljon rajta a zene.
2020. jún. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!