Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lemezjátszónál a lemez miért...

Tamas3791 kérdése:

Lemezjátszónál a lemez miért ad ki hangot?

Figyelt kérdés

Ez most furán hangzik, de volt két beépített hangfala, amiket lekötöttem, helyére tettem egy jack ajzatot, hogy tudjak rátenni erősítőt. Eredetileg nem volt rajta erősítő lehetőség.


Most hogy lekötöttem a beépítetteket szó szerint azok nélkül is szól. Ezt most nem tudom máshogy elmondani, szól az erősítőn a hang és a lemezből is jön a hang :D ne haragudjatok de nem tudom máshogy mondani


Lehet az a gond, hogy nincs rajt a hangfal a beépített? Azért vettem le mert nagyon doboz hangja volt



2021. nov. 30. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen ertem, de ha azt kerdezed hogy a lemezjatszonal a lemez miert ad ki hangot egyszeru:


A lemezen a hangot a hanghullamot fizikailag lekoveto barazdak taroljak.


Ebben a barazdaban szalad egy ultra vekony tu ami a pick-up nevu fejreszben van. A tu rezeg a barazda miatt, a pick-up pedig gyenge elektromos jelle alakitja tekercsekkel.


Szoval ahogy a tu rezeg... rezeg a fej is es a lemez is picit. Ez viszont hallhato hangkent jelentkezik... meg ha nagyon halk is.


A regi gramafonok igy mukodtek. A tu egy membrant rezegtetett ami egy hangtolcser aljan volt. Igy a barazdak rezgeseit pusztan mechanikus uton, barmilyen elektronikus erosito nelkul hallhatova tettek.


Bizom benne, higy ez lett vonlna az eredeti kerdes :)

2021. nov. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon szépen köszönömm, akkor nem rontottam el semmit, hanem így normális :D ment a zöld kéz
2021. nov. 30. 10:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez a működési elv része.


[link]

2021. nov. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:
100%
A tű, a hangszedő ad gyengén hallható hangot lejátszáskor. A lemez maga nem igazán...
2021. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3:

Tok jo a mikroszkopos video :) Igy meg nem lattam :)

2021. nov. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Abban a lejátszóban volt már erősítő, hiszen az hajtotta a beépített hangfalakat.

Ha Te arról szimplán lekötötted a hangfalakat, akkor terhelés nélkül hajtottad az erősítőt, ami miatt a trafó szenvedett és az szólt kínjában. Valószínűleg azóta ezzel már teljesen tönkretetted a beépített erősítőt.

2022. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6:

Amit irtal csak a regi erositokre igaz... azokra is csak felig meddig.


Kimeno trafot csak a regi csoves erositok tartalmaztak az impediancia illesztes miatt.


A felvezetos, kommersz vegerositokben max a tapegysegnel van csak tarnszformator. De az max 50Hz-en zenel :D


Ugyhogy nemigen halhatta azt. Es nem is tette igy tonkre a vegfokot.


Csak gondolj bele a sokcsatornas hazimozi rendszerek hangfal kimenetire sem tesz ra mindig mindenki egy hangfalatm..nmegsem "zenel" az erosito... es meg csak tonkre sem megy.


Maradjunk abban ahogy sokan is leirtak.... a pick-up tu zenel a barazdaban azt hallotta. Mint minden lemezjatszonal hallani lehet ha csend van...

2022. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!