Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » AMD vagy Intel, és inkább...

AMD vagy Intel, és inkább melyik miért?

Figyelt kérdés
Most tevezek gépet építeni, de nem tudok dönteni közöttük.

2021. dec. 8. 19:44
A kérdező szavazást indított:
AMD
Intel
28 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Most AMD, de amúgy az Intel jobb általánosságban.
2021. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Ez sok mindentől függ. Nekem személy szerint inteli7-em van 6700k, amikor kijött még vagy 5 évvel ezelőtt még jónak számított és most is bőven jó. Nekem ez vált be. Leginkább CAD modellezéshez és szoftverfejlesztéshez használom van, tehát azért szükségem is van rá. Játékra állítólag az AMD jobb, de szerintem végülis mindegy, ha tudsz szerezni valamelyikhez valami kedvezményt, akkor azt vegyed. De függ a többi hardvertől is.
2021. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
A régi Intelek patchelve lettek szoftveresen, konkrétan ez a baj velük. Azt aktuális generációval, ami nem érintett a sebezhetőségben, nem tudták lenyomni az AMD-t teljesítményben. Szóval semmi értelme Intelt venni, akárhogy nézzük. Talán a következő generációval behozzák a lemaradást.
2021. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Mindkettő jó, nagy különbség nincs közöttük teljesítményt tekintve.az ára pedig mindkettőnek el van szállva,már ha a legújabb generációban gondolkozol.szóval akármelyiket is választod,ki fognak szolgálni.megfelel a ddr4 ram vagy már ddr5-öt szeretnél?
2021. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Kampeca válasza:
53%

A két CPU család közötti döntés egy hitvita, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, a választást nagyban megkönnyíti, ha a felhasználási terület pontosan van meghatározva. Több számítógép alkatrész forgalmazónál van lehetőség komplett gép összeállítására (konfigurátor). Javasolom, hogy ezek valamelyikén rakj össze magadnak 2-3 konfigurációt mindkét verzióra. (Nem kell ezeknél vásárolnod, de az árak nagyságrendje és az alkatrészek paraméterei jól összehasonlíthatóak). Ha nem vagy magabiztos, a végső döntéshez kérd egy olyan ismerős segítségét, aki már rendelkezik némi tapasztalattal. Még annyit, hogy az épített számítógép több komponensből áll össze, - CPU, alaplap, RAM, tápegység, videokártya, ... - nem érdemes olyan részegységekért sokat áldozni, amelyeket a többi eszköz nem képes megfelelően kiszolgálni.

(Miden lánc olyan gyenge mint a leggyengébb láncszeme.)

2021. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem még mindig AMD.

A most megjelent Intel 12. generáció nem rossz de egy normálisabb alaplap marha drága hozzájuk és sokszor azok is csak DDR4 romot támogatnak. Bár ha valakinek már eleve van pár stickje akkor ez lehet előny.


A másik hogy ha minden mag le van terhelve i7 és i9 nél nagyon elszáll a fogyasztás és a hőtermelés.


Bár ez sok embert valszeg nem érint de ha kártya hiány miatt mégis az integrált GPU-t használnád az 5600G vagy 5700G vegái még mindig köröket vernek az inteles társaikra.

2021. dec. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Vita indul .1.2.3...


Felhasználás függő. Régóta megy ez a cica harc.


Ha semmi spéci feladat nincs akkor kb mindegy.

2021. dec. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

Az attól függ, hogy milyet akarsz építeni.

5950x a legerősebb proci. De 5900x-nek sincs párja intel fronton. Asztaliba szántnál.

5800x-nek már van. Viszont az amd olcsóbb. Legalábbis ahol én vásárolgatok.

Ha ilyen teljesítményben vagy alatta gondolkodsz, akkor szerintem az ár határozza meg.

Az intel többet fogyaszt, mint az amd. Több a hőtermelés is. Megfelelő házzal és hűtővel viszont nem számít a hő.

Nagyobb teljesítmény nagyobb tápot is igényel.

Az amd VGA-k szintén kevesebbet fogyasztanak, mint az nvidia-k.

Szóval adott esetben nagyobb táp is kell, mint más esetben.

Amd+amd páros hozhat némi előnyt a memóriahozzáférés bekapcsolásával.

Amúgy a tényleges FPS-t az is nagyban befolyásolja, hogy mire optimalizálták a játékot.

Sok infót találhatsz erről némi keresgéléssel.

Memória téren a DDR5 még fölösleges. Baromi drága és nem jelent előnyt. Hosszútávon esetleg, de lehet, hogy addigra amúgy is esélyes lesz a gépcsere.

Nekem 5950X és 6800XT párosom van. Meg vagyok elégedve vele.

3 FHD monitort is hajtok egyes játékok esetén.

750W-os táp elbírja.

Most 48 GB DDR4 3200MHz CL16-os modulok vannak egy B550 lapban.

280mm folyadékhűtés a procin.

Kellemesen halk a konfig terhelés alatt is.

Korábban 6700K volt 980 Ti-vel. Ezt is szerettem, mint a mostanit.

2021. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
43%

Mindig is Intel párti voltam, vagyok most is. Bár mára az AMD nagyon sok hibát kijavított, vonzó az AMD teljesítménye is, de maradok az Intelnél.


Ha csak játszani szeretnél, akkor PC-t javasolom AMD processzorral. Játékra semmiképp nem javaslom a laptopot. (Bár a felsőbb kategóriák nagyon bírják).


Ha csak tervezésre akarod használni, aminek még gépigénye is van, arra (én pl.) i7 Intel, 16 GB DDR4, SSD, 4 GB Nvidia, a gép felépítése.

2022. febr. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
22%
Ahogy elnézem sokan írjatok pc nél a fogyasztást.Hát igen mai energiárak melett lassan ki kell menni a szabadba.
2022. febr. 19. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!