Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » AMD vagy Intel, és inkább...

AMD vagy Intel, és inkább melyik miért?

Figyelt kérdés
Most tevezek gépet építeni, de nem tudok dönteni közöttük.

2021. dec. 8. 19:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Akinél első számú szempont a fogyasztás az barátkozzon meg vele hogy MAC -et kell vennie.


PC bár hogy javult is fényévekkel le van maradva fogyasztásban.

Normál használat mellett annyira elenyésző a két platform különbsége hogy ezen nem érdemes rugózni.

2022. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Normál használat mellett (játék, ha játékgép) akar 100W is lehet a különbség.

Ha valakinek csak böngészni kell, akkor meg össze lehet rakni 30W-os fogyasztású gépet is.

Nekem sem mindegy, hogy a TV alatti gép 100W-ot fogyaszt, mint a játékgépem vagy max 40W-ot 4K film alatt is.


De régen teszteltem is. Volt, hogy a gép üresjáratban ment órákat, mert elmentem bevásárolni vagy ebéd után a TV előtt ragadtam.

Így a havi fogyasztása 40kW lett. Majd mindig lekapcsoltam, mikor tudtam, hogy legalább 10 percet nem leszek a közelben. 10kW-ot spóroltam egy hónapban. A mostani gépem fogyasztása több, mint akkor volt.


A fogyasztás nem csak villanyszámlán látszik. Főleg nyáron gond, mikor az amúgy is meleg szoba hőmérsékletét megemeli még pár fokkal. Télen ez viszont előny is lehet.


Meg ott vannak a környezettudatos lelkek, akiknek fontos a fogyasztás.


Az sem mindegy, hogy milyen szünetmentes kell elé. És meddig bírja az.


De meghatározza a tápot és hűtést is.


Ha van lé dögivel, akkor csak a hit dönt.

Kivétel, ha speciálisan kell valamire.

Bár minden program elfut mind a két konfigon, teljesítményük változó aszerint, hogy mire optimalizálták.


Én nem vagyok egyik párti sem. Mindig azt veszem, amit jónak tartok ár/érték arányban. És céljaimnak megfelel.

2022. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12: HA veszünk két max 65W -os CPU -t akkor hogyan lesz abból 100W különbség levezetnéd kérlek? :)


Tehát az alaplap és a proc a különböző minden más ugyan az. Mitől lesz 100W eltérés?

2022. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Csakhogy nem ez alapján döntjük el, hogy melyiket vásároljuk.

És az eszmecsere nem is erről szólt.

2022. febr. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13: Itt is a példa:

5950X: 105W. Majdnem jó, amúgy 125W. Ilyenem van, tudom.

12900K: 241W. Hasonló értéket videóban láttam.

Az adatok a passmark oldaláról vannak.

Mind a két tábor legerősebb asztali procija. Az AMD több pontot ért el, mint az Intel.

2022. febr. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!