Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hány év lehet maximum egy...

Hány év lehet maximum egy 4k-s tv élettartama?

Figyelt kérdés
A márkája LG

2022. jan. 16. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem valószínűleg még akkor sem mondja meg neked senki, ha megírod a pontos típusát. Nekem nyár eleje óta van szintén 4k-S LG-m, nincs rá panaszom.

Amúgy mi a pontos típusszáma? Az alapján egy fokkal beljebb vagyunk.

2022. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém - 1. vagyok - LG 43UP75003LF. Mondjuk én ajándékba kaptam, annak pedig ugyebár közismerten nem nézzük a fogát. Valami ilyesmi hosszúságú, számokból és betűkből álló kombinációt kellene tudnod neked is adni.
2022. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még nincsenek olyan régóta elérhető árban 4K-s, s pláne nincsenek olyan régóta 8k-s tévék, hogy erről érdemben nyilatkozni lehessen.
2022. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1-es az enyém is ugyanez az ár kategória, csak kicsit olyan 160-180 ezer ft volt, sajnos nem egy jó drága oled
2022. jan. 16. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Én elégedett vagyok az enyémmel. Házi használatra tökéletes, főleg, hogy ez ingyen hullott az ölembe, ajándék lónak meg nem illik nézni a fogát.
2022. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nem kell 4ks TV-ket nézni ahhoz hogy tudjad az élettartalmát, elég általánosan az LCD TVk idejét nézni.


Normális márkáknál kb 10 évet kibírnak ezek, ha nem többet, pontos időket nem lehet mondani. Az igazság az hogy nincs sok minden ami tönkre menjen ezekben.

2022. jan. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mostani tévék már internetesek. Én egy jó 3/4 esztendeje váltottam televíziót, egy pokoli szerencse kapcsán ingyen hullott az ölembe a tavalyi esztendő tavaszának végén egy vadonatúj okostévé.

Ebben - egy vérbeli mai tévéhez mérten és méltán - már van telepített Amazon Prime, HBO Go és Netflix app. A régi tv-men (amit lecseréltem, és egy rászoruló szegény embernek adtam) még pl. csak Netflix volt.


Vélhetőleg itt is majd érezni fogja az ember, amikor lassul, gyengül a teljesítménye, és azt is, ahogy majd idővel megjelennek az új meg a még újabb fícsörök (mint ahogy a mostani, mai okostévéknél már alap, hogy van bennük Netflix applikáció, HBO Go app, Amazon Prime alkalmazás,stb.)


Gondolom 4-5 év és ezek mellé bejön 10 másik, amit még a mostaniak nem tudnak, (és nyilván akkor sem fognak tudni),és mivel a mai elektronikus eszközöket már nem 10-20 évre készítik, addigra, szerintem legkésőbb 5-8 éven belül majd már lassulni is fognak. No, akkor kell majd őket eladni. (ha tudod).

2022. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Maga a képernyő és elektronika valószínűleg elég jól fogja bírni. A 4K felbontás meg sokáig elég lesz, mert még mindig nem minden adás képes egyáltalán kihasználni, 4K-nál nagyobb felbontású adás meg még kevésbé jellemző.


Az okos tévéknél általános probléma, hogy az appok támogatottsága 1-2 év alatt lejár és egyre több app válik használhatatlanná. Netflix és Amazon Prime eddig nem bizonyult problémásnak, de a YouTube nagyon hamar haszálhatatlanná válik a legtöbb okos tévén (max böngészőből működik, apppal nem) és az HBO pont most frissítette az appját, ami miatt egy rakás előfizető már nem tudja a régebbi okos tévéken nézni a műsort.


Bizonyos technológiákat használó (azt hiszem, hogy OLED vagy pont nem az, hanem más) tévéknél állítólag gyakoribb, hogy tartós használat után részlegesen beégnek az állandóbb képelemek (pl. csatorna logó, vagy akár menü elemek is) és nem tűnnek el teljesen a képernyőről, hanem folt szerűen, halványan ott marad a nyomuk akkor is, ha nem kéne látszania.

2022. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!