Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autós mélynyomó működtetése?

Autós mélynyomó működtetése?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetne meg működtetni egy 1000wattos végfokot(erősítőt) amire rá van kötve egy 1000w mélynyomó.

Azaz én megprobaltam autos akksival szól is minden rendben csak nagyo gyorsan leszivja az akksit a hangfal, es utána feldugom tölteni ugy hogy rá van kötve az erősítő működik is csak nem tudom kb 20%nál tovább emelni a hangerot mert elkezd recsegni azaz túl nagy terhelést kap az akksi.

Ha pedig simán az akksi töltőről működtettném nem működik maximum 10%on.

És mivel tudnám megmukodettni hogy folyamatos elláttást kapjon a végfok??(valami táp vagy akármi)

Most hülyeségnek hangzik, meg nem a legjobb megfogalmazás de szerintem éretittek.

(Egy autós hangszett "szobába")



2022. jan. 19. 21:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egyeske vagyok megint :)

ATX tápok úgy vannak tervezve, hogy az összes ág terhelve van, (+3.3V, +5V, +12V) ellenkező esetben elcsúszhatnak a feszültség szintek. Érdemes lehet a legnagyobb áramú ágat is terhelni, valószínűleg az a figyelt ág. Talán jobb lesz... Gondolom XMN1004es az erősítőd, ahogy a leírtakból leszűrtem, ami tényleg nem egy gagyi erő, nekem is van valahol egy. Illetve érdemes vagy több vezetéket párhuzamosan köntöd az erősítő és a táp között, vagy nagyobb keresztmetszetű vezetéket használni, mert egy-egy szál fingilingi vezetéken nem úgy járkálnak az amperok. Ha ez sem old meg semmit, akkor kell egy erősebb tápegység.

2022. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
PC tápegységet én úgy kötöttem rá anno az erősítőre, hogy az összes sárga kábelt összekötöttem egymással, meg az összes feketét is. Így 2 bazivastag kábelköteg volt rákötve a pozitív és negatív polaritásra. Így tudtam neki adni a kakaót, remegett a ház és bírta órákon keresztül is melegedés nélkül. (800 wattos tápról van szó)
2022. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
2022. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!