Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autós mélynyomó működtetése?

Autós mélynyomó működtetése?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetne meg működtetni egy 1000wattos végfokot(erősítőt) amire rá van kötve egy 1000w mélynyomó.

Azaz én megprobaltam autos akksival szól is minden rendben csak nagyo gyorsan leszivja az akksit a hangfal, es utána feldugom tölteni ugy hogy rá van kötve az erősítő működik is csak nem tudom kb 20%nál tovább emelni a hangerot mert elkezd recsegni azaz túl nagy terhelést kap az akksi.

Ha pedig simán az akksi töltőről működtettném nem működik maximum 10%on.

És mivel tudnám megmukodettni hogy folyamatos elláttást kapjon a végfok??(valami táp vagy akármi)

Most hülyeségnek hangzik, meg nem a legjobb megfogalmazás de szerintem éretittek.

(Egy autós hangszett "szobába")



2022. jan. 19. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha az erősítőd valóban 1000W-os,12V-ról 83A áramfelvétele van. De kétlem, hogy egy 60-70 ezer forintos erőről lenne szó, tegyük fel, hogy 200W-os a végfok. Teljesítmény=feszültség szorozva az áramerősséggel, tehát ebből következik, hogy 200W-ot elosztjuk a 12V-os feszültséggel, ami egy szgk névleges feszültsége, kijön, hogy 16,6A kell legalább az erősítőnek. Egy lemerült aksinak leesik annyira a feszültsége, hogy nem tud üzemelni róla az erősítő, egy trafós akkumulátor töltő pedig kb 4-6 Ampert tud leadni maximim 14,4V-os töltőfeszültségen. (arra külön felhívnám a figyelmed, hogy egy trafós tötlőről használtad, az csak egyeniranyítva van, stabilizálva nincsen...szóval nem ajánlott egy autós erősítőt róla használni, annak stabil tápra van szüksége...szóval felejtsd el.) Ha egy gagyibb erősítőről van szó, akkor javasolnék egy ATX PC tápot, sárga és fekete vezeték között lesz 12V, az indításáról, meg a kivitelezéséről találsz neten információt, de ha valami nem világos írj privát üzenetet. A másik opció, pedig, hogy szerzel még hozzá 2-3 indító akkumulátort, amit párhuzamosan kötsz azzal a meglévő eggyel, ezzel kitolod a működési időtartamot. A harmadik, hogy építessz te magad neki egy hozzá méretezett tápegységet... Remélem tudtam segíteni!
2022. jan. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Esetleg ha nem trapet hallgatsz, vagy bármi olyat, amiben folyamatosan megy a túltolt basszus, akkor ilyen 1-2 farados kondenzátorok sokat segíthetnek.
2022. jan. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

„Ha az erősítőd valóban 1000W-os,12V-ról 83A áramfelvétele van”

Nem, az erősítő és tápegység hatásfoka miatt ennél több, ha mindkettő hatásfoka 90%, akkor kb. 103 A.

2022. jan. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3# igazad van, de a lehető legegyszerűbben, legkevésbé túlbonyolítva próbáltam összefoglalni... Több mindent ki lehetne még egészíteni a mondókámban, de szerintem ez is sok lesz így egyszerre a kérdezőnek.
2022. jan. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 BeefEater ***** válasza:

Előttem nagyon jól leírták már.

Esetleg még kereshetsz elég erős tápegységet és kihagyod a körből az akkumulátort: [link] (neked 12V, 1500W, 220V verzió kell minimum).

Ez működhet, de nem mondom, hogy megéri, meg azt sem feltétlenül, hogy ez jó ötlet.

2022. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de egy sony xplod 1000w végfok és egy Jbl 1200b mélynyomot használok es egy 10kilos akksit is lemerit fél egy ora alatt azert kerdeztem.
2022. jan. 20. 22:48
 7/13 A kérdező kommentje:
És egy 10amperes biztosíték van a pozitiv(12voltos) kábelen.
2022. jan. 20. 22:50
 8/13 A kérdező kommentje:
Szval valami olcso hazi megoldást kérek ha lehet 😅🤣
2022. jan. 20. 22:53
 9/13 A kérdező kommentje:

Igazabol most egy számítógép tápjárol hallgatom (12v)

Mukodik is csak most se tudom 30-40%nál tovább húzni a hangerod.

2022. jan. 20. 22:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Mit tud a táp 12V ágon?
2022. jan. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!