Hogy látjátok: Hogyha 96 bitsebességű mp3-akat hallgatok, akkor szükséges lehet a jobb hangzásminőség érdekében ennél drágább, jobb fülhallgató?

Figyelt kérdés

[link]


Itt a hangsúly a 96 bitsebességen van! Akik magasabb bitsebességű mp3-akat hallgatnak, azok válasza nem releváns.



2022. febr. 3. 21:04
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
64%
Nézd, azt hallgatsz, amit akarsz, de nem tudod nagyobb bitrátában megszerezni? Amúgy szerintem ezen a bitrátán nem igazán van, ami jól szól, nem oszt, nem szoroz. Attól függ inkább milyen eszközön hallgatod.
2022. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azokra az mp3-akra jó lesz!


1: lehet, hogy szöveget hallgat (kabaré, hangoskönyv), annak meg elég a 96kbps és nem foglal így sok helyet.

2022. febr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
77%

Ez a "96 bitsebesség" mi is lenne? 96 kbps?

Stereo vagy mono? CBR vagy VBR?

Zenéhez monó 96 kbps már elég jó minőség. Sztereóhoz elég rossz (még a 128kbps is jól hallhatóan grízesen szól). Ha VBR az még egy fokkal jobb.

2022. febr. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96 édeskevés, hiába veszel jobb fülest, nem lesz különbség. Ha zenét hallgatsz, minimum 192kbps kellene, de a legelterjedtebb a 320.
2022. febr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a komplett lehallgató láncnak stabil, vízszintes fázisgörbéje lenne, akkor esetleg lenne egy kis különbség, de a kávéfőző magasak köszönik szépen, maradnának azok, amik. Többet javít, ha letömörítés előtt 8-12kHz közt kap egy kellően meredek aluláteresztő szürőt.
2022. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos vannak, amiket nem tudok nagyobb bitrátával megszerezni. Nem modern zenéket, énekeket hallgatok. De mostantól igyekszem a nagyobb bitrátájú mp3-ak beszerzésében.


Igen, szoktam hangoskönyveket is hallgatni, de zenékre, énekekre gondoltam – nem voltam egyértelmű.


Igen, Szirty kbps. Stereo.

Egyébként mi a különbség a mono és stereo között?


Köszönöm 4-es!


5-ös! Egy nem szakmai embernek el tudnád magyarázni, hogy mit jelent, amit írtál? Van Audacity-m. Mire gondoltál mit és hogyan csináljak?

2022. febr. 5. 20:10
 7/7 Szirty ***** válasza:

"Egyébként mi a különbség a mono és stereo között?"


Hát nyilvánvalóan az, hogy a monó egy hangsávot, a sztereó meg két hangsávot tartalmaz.

Az utóbbi a térhatás érdekében jött létre :)

2022. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!