Set top boxot össze lehet kötni monitorral tv nézés céljából? Ha igen, akkor milyen képfrisssítéssel rendelkező monitort érdemes venni? 75hz? Vagy érdemesebb inkább egy 144 hz-est venni? VA, vagy IPS?

Figyelt kérdés

Azokon a monitorokon, illetve set top boxokon, amiket néztem mindegyiken van hdmi 2.0-ás ki, illetve bemenet.

Előre is köszi!



2022. febr. 7. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez nagyon attól függ, hogy a SetTop boxtól milyen minőségű jelet kapsz.

Nem híresek a nagy felbontású jelről, még attól függetlenül is sokszor, hogy milyen HD-nak írják.

2022. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
60Hz minden adás szerintem. Azt nézd inkább, hogy van-e hangszóró, és milyen, vagy legalább fejhallgató-kimenet. Talán VA jobb videókhoz, mert szebb a fekete, a legtöbb tévében is ilyen van tudtommal.
2022. febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Set top boxból 3-at néztem ki ezek közül:

[link]

Amiko mini 4K, Amiko Viper 4K, VU+ Zero. A monitorok közül, ha hangszóró nem is, de audio kimenet mindegyiken volt. Érdekes, hogy a monitorok között is volt olyan 60 hz-es, ami drágább volt, mint egy 144hz-es.

2022. febr. 7. 19:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem VA paneles Samsung fullhd-s 60 hz-es monitorom van, két hdmi port-al, és beépített hangszórókkal, plusz távirányító. Az egyik hdmi-re a pc, a másikra a vodafone-os set top box van rákötve. Meg vagyok elégedve. A VA panelen tényleg szebb a fekete szín.
2022. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha még monitorod sincs, miért nem veszel tévét? Pl. [link]
2022. febr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Monitor--tv a legjobb, mindkét funkcióval használható.
2022. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Azokat néztem először. A legtöbb ilyen HD felbontás, TN panel...
2022. febr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, csak az árukereső szerint TN panelek, de a HD felbontás még áll.
2022. febr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A kérdés teljesen jogos. Azért nem veszek tv-t, mert már van egy led tv, de megmondom őszintén, nem vagyok elájulva tőle. Na persze, egy olcsó (100.000 ft alatti) tv-től az ember nem is vár csodát, de annál, amit nyújt annál kicsit többet vártam tőle a képminőség terén. Képminőség alatt nem a felbontást értem, hanem minden egyéb mást. A régi képcsöves tv-m a felbontást kivéve személyes tapasztalatom szerint szinte mindenben felülmúlta. De ez csak az én véleményem! Nem kell vele túl sokat foglalkozni. Monitor tv-ket is nézegettem, de finoman szólva ott is eléggé kompromisszumos megoldások jöhettek volna csak szóba. Szóval a lényeg a lényeg, olyan tv-k, amelyek olyan paraméterekkel bírnak, amire azt mondom, hogy oké, azok baromi drágák , illetve túl nagyok. Több százezret meg nem fogok egy tv-ért kiadni, és "kétajtós szekrény" méretű tv-re sincs szükségem. De a kérdés teljesen érthető.

Ezért kezdtem el agyalni egy ilyen dolgom, hogy set top box és hozzá egy frankó, jó paraméterekkel bíró monitor. Úgy látom az egyik hozzászólásból, hogy a dolog végül is megoldható. De nem fogom a dolgot elkapkodni.

2022. febr. 8. 19:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Van egy Samsungom, monitor-tv és 32 cm, de ilyen már nem lehet kapni. Nagyon jó éles a képe, jól a szinei is.
2022. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!