Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit csinálok rosszul? Samsung...

Mit csinálok rosszul? Samsung 7. generációs tv-hez szeretnék Ps3-at és Ps4-et csatlakoztatni egy HDMI bemenetre.

Figyelt kérdés

Felváltva szeretném használni őket. Meg vannak a szükséges csatlakozók és kábelek, működik minden rész.

Kipróbáltam két műholdas tv-beltéri egységgel. Úgy működik ahogy szeretném.

A két Ps-el viszont nem tudom összehozni.


2022. febr. 17. 19:33
 1/4 grafno ***** válasza:
51%
Látni kellene.
2022. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy HDMI aljzatba hogy dugsz két konzolt egyszerre?

Külön bemenetbe dugd, a távirányítón van gomb amivel bemenetet tudsz választani, ott válts köztük.

2022. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A tv-n 3 hdmi bemenet van. Nekem viszont 4 "eszközöm" van amit a tv-hez szeretnék csatlakoztatni. Nem szinpatikus, a kihúz megcserél rendszer. Ezért vásároltam egy 3-as hdmi elosztót amin egy mikro kapcsolóval lehet kiválasztani a használni kívánt eszközt. Az elosztó leírásában különféle készüléket sorol fel. Pl. :blue-ray, dvd lejátszó, műholdas beltéri egység, játék konzol és egyebek. Kettő műholdas beltéri egységgel kipróbáltam és működik. Felváltva, kifogás talanul. Tehát az elosztó és a kábelek rendben vannak. Viszont ha a ps3-at és a ps4-et csatlakoztatom akkor csak a ps4 indul el, de csak akkor ha egyidőben a ps3-at is bekapcsolom. Azután hiába váltok a mikrokapcsolóval az elosztón nem adja át a ps3-ról a képet a tv-re. Az elosztón pedig villog a kis led, ami jelzi melyik készüléknek kellene működnie. A helyesírási hibákért és a kevésbé szakmai megfogalmazásért elnézést kérek mindenkitől akit zavar.
2022. febr. 18. 10:08
 4/4 anonim ***** válasza:

A HDMI kétirányú kommunikációt ad, azaz nem csak a kép és a hang megy át, hanem jelzések is mindkét irányban, hogy az egyik készüléket bekapcsolják, akkor az felébreszti a másikat is a működéshez (meg egyéb infókat is küld).

Ezek az elosztók sokszor nem kezelik jól ezt, mert egy 2 fél közti kommunikációra tervezett rendszerbe 3 (vagy több) eszköz jelzése kerül. Így felborul a dolog és nem tudni ki mi jelzett.


Próbáld ki úgy, hogy a 2 konzol 2 TV bemeneten, a 3. bemenetre tedd a az elosztót, és azon próbálgasd hátha működik a a 2 beltéri együtt.


Ha úgy se megy akkor szükségmegoldásképp az egyik jelforrást ne HDMI-n kösd be, hanem valamelyik kompozit videobemenetre, plusz a hang mehet S/PDIF-en hozzá.


Vagy ha van rá kereted akkor vegyél egy AV erősítőt és egy 5.1 hangfalrendszert, azokon jellemzően sok bemenet van, és még a hang is sokkal jobb lesz a játékhoz vagy a filmnézéshez.

2022. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!